ІнфоЛікі Інструкції до ліків Категорії Головна
Уся інформація, яка заходиться на сайті, розміщена виключно для ознайомлення. Не займайтесь самолікуванням! Перед вживанням будь-якого препарату обов’язково порадьтесь із лікарем!
Адміністрація сайту не несе відповідальності за наслідки використання інформації користувачем сайту.

ЗВІРОБОЮ ТРАВА
ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ЗВІРОБОЮ ТРАВА

(Herba Hyperici)


Загальна характеристика.

міжнародна назва: Hypericum perforatum / quadrangulum;

Основні фізико-хімічні властивості: суміш сухих подрібнених стебел, листя (сірувато-зеленого кольору), квіток (жовтого кольору) і недозрілих плодів зі слабким, своєрідним запахом, злегка в'яжуча, гіркувата на смак;


Склад: звіробою трава.


Форма випуску. Трава.


Фармакотерапевтична група. Засоби для місцевого застосування в стоматології. Антисептичні препарати.


Kод АТС А01АD11.


Фармакологічні властивості. Трава звіробою перфорованого (Hypericum perforatum L.), чотиригранного (H. quadrangulum) та плямистого (H. maculatum Grants) містить флавонові сполуки, ефірну олію (до складу якої входять терпени, сесквітерпени, складні ефіри ізовалеріанової кислоти), барвники, дубильні речовини, каротин, цериловий спирт, холін, сліди алкалоїдів.

Препарати звіробою мають антибактеріальну, протизапальну та в'яжучу дію, прискорюють регенерацію тканин, стимулюють виділення жовчі та шлункового соку.


Показання для застосування. Препарати звіробою призначають зовнішньо для профілактики та лікування запальних процесів ротової порожнини (гінгівіти, стоматити), а також внутрішньо при захворюваннях печінки і жовчовивідних шляхів (дискінезії жовчних шляхів, хронічний гепатит, холецистит) та при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, що супроводжуються проносом і метеоризмом (гострий та хронічний коліти, гастрит з секреторною недостатністю).


Спосіб застосування та дози. Для приготування відвару 10 г (1,5 столові ложки) трави кладуть в емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) гарячої перевареної води, закривають кришкою та нагрівають на киплячій водяній бані 30 хвилин, потім охолоджують протягом 15 хвилин при кімнатній температурі, проціджують і віджимають. Об'єм одержаного відвару доводять перевареною водою до 200 мл.

Препарат використовують для полоскання порожнини рота або приймають внутрішньо за 30 хвилин до їжі, попередньо збовтуючи.

Дорослим і підліткам для перорального застосування призначають по 1/3 склянки відвару 3 рази на день. Дітям віком від 1 до 12 років рекомендують вживати від 2 чайних до 2 столових ложок 2 - 3 рази на день.

Тривалість курсу лікування визначають індивідуально для кожного пацієнта з урахуванням характеру, ступеня тяжкості та, особливостей перебігу захворювання, стабільності досягнутого терапевтичного ефекту і переносимості препарату.


Побічна дія. При індивідуальній підвищеній чутливості до препарату можливий розвиток алергічних реакцій (гіперемія, висипи, свербіж та набрякання шкіри).


Протипоказання. Препарат протипоказаний при індивідуальній непереносимості біологічно активних речовин, що містяться в лікарській рослинній сировині.


Передозування. Повідомлень щодо передозування препарату не надходило.


Особливості застосування. Перед застосуванням відвар, приготовлений із трави звіробою, рекомендується збовтувати.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Взаємодія препарату з іншими лікарськими засобами невідома.


Умови та термін зберігання. Траву звіробою зберігають у сухому, захищеному від світла , недоступному для дітей місц, при температурі не вище 25 ºС.

Термін придатності - 3 роки.

Не можна застосовувати препарат після дати, зазначеної на упаковці.

Приготовлений відвар зберігають у прохолодному (8 – 15 ºС) місці не більше 2 діб.
Каталог інструкцій