ІнфоЛікі Інструкції до ліків Категорії Головна
Уся інформація, яка заходиться на сайті, розміщена виключно для ознайомлення. Не займайтесь самолікуванням! Перед вживанням будь-якого препарату обов’язково порадьтесь із лікарем!
Адміністрація сайту не несе відповідальності за наслідки використання інформації користувачем сайту.

ЗАДИТЕН
ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ЗАДИТЕН

(ZADITEN®)


Загальна характеристика:

міжнародна назва: ketotifen;

Основні фізико-хімічні властивості: прозорий розчин, безбарвний або злегка жовтуватий;


Склад: 1 мл розчину містить кетотифена кислого фумарату 0,345 мг, що відповідає 0,25 мг кетотифену;

допоміжні речовини: бензалконію хлорид, гліцерин, 1 М розчин натру їдкого, вода для ін'єкцій.


Форма випуску. Краплі очні.


Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються в офтальмології. Антиалергічні засоби.


Kод АТС S01GX08.


Фармакологічні властивості. Кетотифен має виражену протиалергічну та антигістамінну активність, є сильним блокатором гістамін- Н1-рецепторів. Механізм дії зумовлений здатністю гальмувати вивільнення гістаміну та інших медіаторних речовин (лейкотриєнів, простагландинів, а також повільно реагуючої субстанції анафілаксії) з тучних клітин. Кетотифен також зменшує хемотаксис, активацію та дегрануляцію еозинофілів, інгібує фосфодіестеразу, внаслідок чого збільшується кількість цАМФ, стабілізуючи мембрани опасистих клітин.

Фармакокінетика. У фармакокінетичному дослідженні, що проводилося на 18 здорових добровольцях з краплями Задитен, рівні кетотифену у плазмі після повторного застосування протягом 14 днів були в більшості випадків нижче межі кількісної оцінки (20 pg/мл).


Показання для застосування. Лікування та профілактика проявів алергічного кон'юнктивіту.


Спосіб застосування та дози.

Дорослим, людям похилого віку та дітям (3 роки та старше): рекомендовано закапувати по 1 краплі 2 рази на добу у нижній кон'юнктивальний мішок.

Безпека та ефективність у дітей менше 3 років не були встановлені.

Вміст та дозатор флакону залишається стерильним до розкриття первинної упаковки. Пацієнт повинен бути проінструктований про те, що слід уникати можливості контакту верхівки дозатора з оком або прилеглими тканинами, оскільки це може забруднити розчин.


Побічна дія. В рекомендованих дозах спостерігалися такі побічні реакції.

З боку зору:

1% - 2%: печіння, точечні епітеліальні ерозії.

<1%: нечіткість зору безпосередньо після закапування, сухість очей, пошкодження повіки, кон'юнктивіт, біль в очах, підвищена світлочутливість, субкон'юнктивальні геморагії.

Системні ефекти:

<1%: головний біль, сонливість, шкірний висип, екзема, кропив'янка, сухість у роті, алергічні реакції.


Протипоказання. Гіперчутливість до кетотифену або до інших компонентів препарату.


Передозування. Повідомлення про передозування препарату відсутні.


Особливості застосування. При закапуванні препарату слід знімати м'які контактні лінзи через можливу абсорбцію консерванту (хлориду бензалконію) та не одягати їх раніше ніж через 15 хвилин після закапування.

Всі очні краплі, які містять бензалконію хлорид (як консервант), можливо можуть знебарвлювати м'які контактні лінзи.


Вагітність і лактація. Немає достовірних данних про використання препарату у вагітних жінок. З обережністю потрібно призначати препарат вагітним жінкам. Препарат можна використовувати під час лактації.

Вплив на здатність керувати автотранспорттом та працювати з механізмами. Пацієнт, у якого спостерігається розпливання зображення або сонливість не повинен керувати транспортом або оперувати з механізмами.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами. У разі необхідності, Задитен можна комбінувати з іншими очними краплями. При цьому перерва між закапуваннями повинна бути не менш ніж 5 хвилин.


Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі до 25 ºC в місцях, захищених від світла та недоступних для дітей. Термін придатності - 2 роки від дати випуску препарату та один місяць після розкриття флакона.
Каталог інструкцій