ІнфоЛікі Інструкції до ліків Категорії Головна
Уся інформація, яка заходиться на сайті, розміщена виключно для ознайомлення. Не займайтесь самолікуванням! Перед вживанням будь-якого препарату обов’язково порадьтесь із лікарем!
Адміністрація сайту не несе відповідальності за наслідки використання інформації користувачем сайту.

ЦМИНУ ПІЩАНОГО КВІТИ
ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ЦМИНУ ПІЩАНОГО КВІТИ

(FLORES HELICHRYSI ARENARII)


Загальна характеристика:

міжнародна назва: Helichrysum arenarium;

Основні фізико-хімічні властивості: зібрані до розпускання квітів і висушені корзинки лимонно-жовтого кольору, слабкого ароматного запаху, пряно-гіркого смаку;


Склад: квітки цмину піщаного - 100%


Форма випуску. Квіти.


Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються при захворюваннях печінки та жовчовивідних шляхів.


Kод АТС A05AX10**.


Фармакологічні властивості.

Біологічно-активні речовини, що містяться в квітах цмину піщаного (флавоноїди, ефірна олія, вітаміни С і К, високомолекулярні спирти, стероїдні сполуки, жирні кислоти, мінеральні солі) збільшують жовчовідділення, зменшують концентрацію жовчних кислот і вміст білірубіну в жовчі, змінюють співвідношення холестерин: жовчні кислоти в бік збільшення холатів, підсилюють тонус жовчного міхура, стимулюють секреторну функцію шлунка та підшлункової залози, підвищують діурез.


Показання для застосування. Захворювання печінки та жовчних шляхів (хронічні холецистити, холецистоангіохоліти, жовчнокам'яна хвороба, гепатити, дискінезія жовчних шляхів).


Спосіб застосування та дози. 3 – 4 г квітів (1 столова ложка) кладуть в емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) гарячої кип'яченої води, закривають кришкою і нагрівають у киплячій воді (на водяній бані) 30 хвилин. Охолоджують при кімнатній температурі і проціджують. Сировину, що залишилася, віджимають, об'єм одержаного настою доводять кип'яченою водою до 200 мл. Приймають внутрішньо по ½ склянки 2 рази на добу за півгодини до їжі. Перед вживанням настій рекомендується збовтувати.


Побічна дія. Не виявлена.


Протипоказання. Гострі запальні та різко виражені дистрофічні процеси в печінці, гострий панкреатит.


Передозування. Не виявлено.


Особливості застосування. Відсутні.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Добре сполучається з іншими лікарськими препаратами рослинного походження.


Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому місці, при температурі від 8 ºС до 15 ºС, приготовлений настій – при температурі від 8 ºС до 15 ºС не більше 2 діб.

Термін зберігання – 4 роки.
Каталог інструкцій