ІнфоЛікі Інструкції до ліків Категорії Головна
Уся інформація, яка заходиться на сайті, розміщена виключно для ознайомлення. Не займайтесь самолікуванням! Перед вживанням будь-якого препарату обов’язково порадьтесь із лікарем!
Адміністрація сайту не несе відповідальності за наслідки використання інформації користувачем сайту.

ЦЕТРИНАЛ
ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ЦЕТРИНАЛ

(CETIRIZINE)


Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: цетиризин, [2-[4-[(4-chlorophenyl)phenylmethyl]piperazin-1-yl]ethoxy]acetic acid;

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки від білого до майже білого кольору, подовженої форми, вкриті оболонкою з розподільчою рискою з обох боків;


Склад: 1 таблетка, вкрита оболонкою, містить 10 мг цетиризину дигідрохлориду;

допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, лактоза, повідон, магнію стеарат, титану діоксид, тальк, еудрагіт Е 12,5%, поліетиленгліколь.


Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.


Фармакотерапевтична група. Антигістамінні засоби для системного застосування.


Kод АТС R06A E07.


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Цетиризин дигідрохлорид – антигістамінний засіб, що має селективну Н1-антагоністичну дію без антихолінергічної та антисекреторної дії. Цетиризину дигідрохлорид гальмує як алергічні реакції на початковій стадії, так і алергічні реакції на пізній стадії шляхом сповільнення виділення гістаміну і міграції еозинофілів, послабляючи таким чином пізню алергічну реакцію.

Препарат також блокує всі реакції, викликані ВІП (вазоактивним інтестійним поліпептидом) та поліпептидами (Р-речовина), що задіяні в алергічних реакціях.

Фармакокінетика.

Після прийому цетиризину в дозі 10 мг максимальний рівень у крові 0,3 мкг/мл досягається через 30-60 хвилин. Препарат міцно зв'язується з протеїнами плазми, період напіввиведення з плазми становить 11 год. Нирковий кліренс становить 30 мл/хв.


Показання для застосування.

Сезонний алергічний риніт, алергічний кон'юнктивіт (сінна гарячка), хронічний цілорічний алергічний риніт, хронічна ідіопатична кропив'янка.


Спосіб застосування та дози.

Дорослим та дітям старше 12 років – 1 таблетка щодня незалежно від прийому їжі.

Дітям віком від 6 до 12 років – ½ таблетки щодня незалежно від прийому їжі.

Період лікування може тривати залежно від типу захворювання. Пацієнтам із нирковою недостатністю, пацієнтам з порушенням функції печінки слід вживати препарат по 5 мг щодня.

Таблетки приймають перед або після їжі, запиваючи рідиною у невеликій кількості. Бажано приймати регулярно в один і той самий час.


Побічна дія.

Тимчасові головні болі, запаморочення, сухість у роті, сонливість, підвищена стомленість, ксеростомія, ларингіт, біль у животі, діарея, кашель, носова кровотеча, бронхоспазм, нудота, блювання, шкірно-алергічна реакція, ангіоневротичний набряк.


Протипоказання.

Підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату або до гідроксизину.


Передозування.

При випадковому або свідомому передозуванні першим симптомом є сонливість. Можлива поява свербежу, висипу, затримка сечовипускання, тремтіння і прискорення серцебиття.

Слід намагатись викликати блювання у пацієнта.

Рекомендується промивання шлунка, призначення активованого вугілля і проносних засобів, а також нагляд за функціями серцево-судинної та дихальної систем. При необхідності проводять симптоматичну терапію.


Особливості застосування.

Слід дотримуватися обережності та вживати зменшені дози препарату пацієнтам з нирковою недостатністю помірного ступеня тяжкості, пацієнтам з порушенням функції. печінки.

Цетиризин повільніше виводиться у хворих літнього віку, тому для цих пацієнтів потрібне корегування дози.

Не слід призначати препарат дітям молодше 6 років.

Вагітність та лактація. Препарат не слід приймати в період першого триместру вагітності. У II та III триместрах вагітності препарат призначають тільки за суворими показаннями.

Препарат проникає в грудне молоко, тому в період лікування рекомендується припинити годування груддю.

Вплив на здатність керувати автомобілем та іншими механізмами. Оскільки препарат викликає у деяких пацієнтів сонливість, слід дотримуватися обережності при керуванні автомобілем та роботі з іншими механізмами на початку лікування.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами:

При одночасному призначенні цетиризину і теофіліну може спостерігатись збільшення концентрації в сировотці і відносне передозування цетиризину в зв'язку зі зниженням кліренсу.

У період лікування цетиризином не слід вживати алкоголь і препарати із седативним ефектом.


Умови зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 30 ºС.

Термін придатності - 3 роки.
Каталог інструкцій