ІнфоЛікі Інструкції до ліків Категорії Головна
Уся інформація, яка заходиться на сайті, розміщена виключно для ознайомлення. Не займайтесь самолікуванням! Перед вживанням будь-якого препарату обов’язково порадьтесь із лікарем!
Адміністрація сайту не несе відповідальності за наслідки використання інформації користувачем сайту.

ЦЕТРИМІД
ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ЦЕТРИМІД

(CETRIMIDE)


Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: Cetrimide;

(цетриноміум-бромід, гексадецилметиламоніум-бромід /Фармокопея Eur та Int.);

Основні фізико-хімічні властивості: прозорий, безбарвний розчин;


Склад: 100 мл шампуню містять цетриміду 10 г;

допоміжні речовини: спирт етиловий 95%, вода очищена.


Форма випуску. Шампунь.


Фармакотерапевтична група. Лікувальні шампуні.


Kод АТС D 11 АC 01.


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Маючи здатність перетворюватись у миючі засоби, розчини, що містять до 10% цетриміду, використовуються для лікування зумовленого Pityrosporum spp. себорейного дерматиту. Вони мають антигрибкову активність (до Pityrosporum ovale), а також антибактерицидну активність відносно грампозитивних, а при збільшенні концетрації і відносно деяких грамнегативних бактерій, а також деяких вірусів.

Цетримід активний у нейтральному, або у слабо лужному розчині. Його бактерицидна активність зменшуєтся у кислотному середовищі і значно посилюється спиртом. Тому розчин застосовуюється у вигляді шампуню. Також цетримід у вигляді шампуню застосовуюється як детергент для очищення шкіри.

Враховуючи всі ці властивості, Цетримід вважають засобом першої лінії, який лікує лупу, оскільки він очищає волосисту частину голови і видаляє лусочки, завдяки антибактерицидій активності знищує мікроби, бактеріі та віруси.

Фармакокінетика. Цетримід - це чотириамонійний антисептик з властивостями, типовими для сationic sufractants. Sufractants у водному розчині біологічно активний катіон, який відповідає за поверхневу діяльність, і менш активний аніон. Цетримід тривало з"єднується з колагеном і кетарином, щоб сформувати цетримідпротеїнові комплекси, внаслідок чого немає ніякого значного всмоктування застосування у дерматології розчинів, що мають низьку концетрацію цетриміду. Крім того, активність засобу супроводжується дуже низькою сферою дії несприятливих реакцій.


Показання для застосування. Лікування лупи.


Спосіб застосування та дози.

Застосовуєтся як звичайний шампунь, але не одночасно з іншими шампунями та милом.


Побічна дія. Можливе подразнення шкіри внаслідок підвищеної чутливості до цього препарату


Протипоказання. Не встановлено.


Передозування. Не встановлено.


Особливості застосування. Цей препарат не застосовують для лікування дітей віком до 1 року.

Не застосовують засіб у першому триместрі вагітності, а також в період лактації.

Препарат призначений лише для зовнішнього застосування. Не слід допускати потрапляння препарату в очі.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При застосуванні шампуню одночасно з іншими засобами, можливі небажані явища у вигляді малоефективної дії шампуню внаслідок його взаємодії з іншими лікарськими засобами.


Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, прохолодному місці. Не зберігати разом з іншими лікарськими засобами. Термін придатності - 3 роки.
Каталог інструкцій