ІнфоЛікі Інструкції до ліків Категорії Головна
Уся інформація, яка заходиться на сайті, розміщена виключно для ознайомлення. Не займайтесь самолікуванням! Перед вживанням будь-якого препарату обов’язково порадьтесь із лікарем!
Адміністрація сайту не несе відповідальності за наслідки використання інформації користувачем сайту.

ЦЕРЕБРОТОН
ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

церебротон

(cerebroton)


Загальна характеристика:

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки, вкриті плівковою оболонкою, двоопуклі, червоно-коричневого кольору;


Склад: 1 таблетка містить:

багатозонтичника (polysciacis) густого екстракту 150 мг,

насіння гінкго білоба (Semen Ginkgo biloba) 50 мг;

допоміжні речовини: крохмаль, тальк, магнію стеарат, авіцел, гідроксипропілметилцелюлоза, поліетиленгліколь 6000, заліза оксид, титану діоксид.


Форма випуску. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.


Фармакотерапевтична група. Психостимулюючі та ноотропні засоби.


Kод АТС N06В.


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. В ході фармакологічних досліджень було доказано, що насіння Гінкго Білоба, що міститься в Церебротоні, підвищує переносимість гіпоксії, особливо в тканинах головного мозку; інгібує розвиток і прискорює регресію церебрального набряку, спричиненого травмою або отруєнням; зменшує ретинальний набряк і ушкодження рогівки; інгібує пов'язане з віком зменшення мускаринергічних холінових рецепторів і альфа-2-адренергічних рецепторів, а також збільшує споживання холіну в гіпокампі; покращує пам'ять і здатність до навчання; поліпшує компенсацію порушень рівноваги; збільшує кровотік, особливо в ділянці мікроциркуляції; покращує реологічні характеристики крові; інактивує токсичні кисневі радикали; володіє ефектом ФАТ - антагонізму (ФАТ-фактор активації тромбоцитів) та нейрозахисною активністю.

Екстракт Багатозонтичника (Polysciacis) містить сапоніни, завдяки яким він поліпшує функцію нервової системи. Експериментальні дослідження свідчать, що його компоненти сприяють поліпшенню пам'яті, відновлюють баланс катехоламінів і ацетилхоліну в головному мозку, поліпшують проведення нервових імпульсів.

Фармакокінетика. Не вивчалась.


Показання для застосування. Симптоматичне лікування деменції (судинний тип, тип Альцгеймера, та їх змішана форма) з такими основними симптомами: порушення пам'яті, розлади зосередженості, депресивний настрій, запаморочення, шум у вухах і головний біль.

При порушенні артеріального периферичного кровообігу (болючі судоми, переміжна кульгавість, парестезії нижніх кінцівок).


Спосіб застосування та дози. При деменції приймають по 1-2 таблетки, 2-3 рази на добу.

При порушенні артеріального периферичного кровообігу приймають по 2-3 таблетки, 2 рази на добу. Таблетки потрібно приймати не розжовуючи, з невеликою кількістю рідини.

Прийом препарату Церебротон не залежить від прийому їжі.

Тривалість лікування становить 6-8 тижнів.

При деменції тривалість лікування залежить від тяжкості симптомів і повинна становить не менше 8 тижнів. Після 3 місяців лікування потрібно перевірити, чи виправдане подальше лікування.


Побічна дія. У поодиноких випадках можуть спостерігатися розлади з боку травного тракту, головні болі або алергічні реакції шкіри, (почервоніння, набряки, свербіж). Після довготривалого лікування Церебротоном в окремих випадках спостерігалися кровотечі, причинний зв'язок яких з прийомом Церебротону не доведений.


Протипоказання. Підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату.

Оскільки немає достатніх досліджень щодо застосування цього препарату для лікування дітей, то не слід використовувати його для лікування дітей віком до 12 років.


Передозування. Про будь-які випадки передозування не відомо.


Особливості застосування. Перед початком лікування Церебротоном потрібно з'ясувати, чи патологічні симптоми, які зустрічаються, не є наслідком основного захворювання, яке потребує специфічного лікування. Оскільки фармакологічна дія насіння гінкго, що входить до складу Церебротону, ще недостатньо досліджена у випадках депресивного настрою і головного болю, не пов'язаних з синдромами слабоумства, у таких випадках призначають лікування Церебротоном з мінімальної рекомендованої дози. Індивідуальна реакція на лікування деменції не може бути спрогнозована.


Вагітність і лактація. Результати експериментів на тваринах не свідчать про будь-які ембріотоксичні або тератогенні ефекти інгредієнтів, які містяться в препараті Церебротон. Проте оскільки досвід його застосування жінками в період вагітності і лактації відсутній, то потрібно уважно оцінити співвідношення користі й ризику при призначенні лікування в період вагітності. Невідомо, чи виділяються компоненти екстракту в грудне молоко.

Препарат не впливає на здатність керувати автомобілем і механізмами.


Взаємодія з лікарськими засобами. Не виключена взаємодія з інгібіторами згортання крові (Гепарин, Еноксапарин, Дипиридамол, Кислота ацетилсаліцилова).


Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці, при температурі не вище 25 ºС.

Термін придатності – 3 роки.
Каталог інструкцій