ІнфоЛікі Інструкції до ліків Категорії Головна
Уся інформація, яка заходиться на сайті, розміщена виключно для ознайомлення. Не займайтесь самолікуванням! Перед вживанням будь-якого препарату обов’язково порадьтесь із лікарем!
Адміністрація сайту не несе відповідальності за наслідки використання інформації користувачем сайту.

ЦЕНТРУМ ВІД А ДО ЦИНКУ
ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ЦЕНТРУМ ВІД А ДО ЦИНКУ

(CENTRUM* FROM A TO ZINC)


Загальна характеристика:

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки з плівковим покриттям світло-жовтого (персикового) кольору, модифіковано-овальної капсулоподібної форми, з одного боку розділені лінією з гравіруванням "С" і " I", з іншого боку - "LL"


Склад: 1 таблетка містить вітаміну А 5 000 МО; вітаміну Е 30 МО; вітаміну С 60 мг; кислоти фолієвої 400 мкг; вітаміну В11,5 мг; вітаміну В2 1,7 мг; ніацинаміду 20 мг; вітаміну B6 2 мг; вітаміну В12 6 мкг; вітаміну D 400 МО; біотину 30 мкг; кислоти пантотенової 10 мг; вітаміну КІ 25 мкг; кальцію162 мг; фосфору 125 мг; йоду 150 мкг, заліза 18 мг; магнію 100 мг; міді 2 мг; цинку 15 мг; марганцю 2,5 мг; калію 40 мг; хлору 36,3 мг; хрому 25 мкг; молібдену 25 мкг; селену 25 мкг; нікелю 5 мкг; олова 10 мкг; кремнію 10 мкг; ванадію 10 мкг;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат, кислота стеаринова, барвник оранжевий VS-1-6291, тріетилцитрат, полісорбат-80, кремнію діоксид, полівінілпіролідон.


Форма випуску. Таблетки з плівковим покриттям.


Фармакотерапевтична група. Полівітаміни з мікроелементами та мінералами.


Kод АТС А11А А03.


Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка.Збалансований полівітамінний комплекс з макро- та мікроелементами. Препарат підвищує рівень гемоглобіну та кількість еритроцитів, нормалізує синтез колагену, гормонів і біологічно активних речовин, а також покращує імунний статус. Підтримує будову та функції кісток і зубів, водно-електролітний баланс і кров'яний тиск в організмі. Бере участь у процесах метаболізму і синтезі білка. Сприяє нормальному функціонуванню нервової системи, щитовидної залози, ферментативної системи організму.

Фармакокінетика. Дія препарату є сукупною дією його компонентів, тому проведення кінетичних спостережень є неможливим; усі компоненти разом не можуть бути досліджені за допомогою маркерів і біодосліджень.


Показання для застосування. Препарат призначають дорослим і дітям від 12 років в таких ситуаціях:

профілактика гіповітамінозів і дефіциту макро- та мікроелементів у дорослих;

стан, який супроводжується підвищеною потребою у вітамінах і макро- та

мікроелементах, а саме при втраті апетиту та виснаженні організму, під час

вагітності, годування груддю, під час росту організму, при стресах, при

хронічних захворюваннях;

супутня терапія в комплексі лікування різних захворювань, при дiабетi,

при недостатньому вживанні та всмоктуванні вітамінів, мінералів,

мікроелементів унаслідок дієти, незбалансованого харчування, при

лікуванні хронічного алкоголізму, шлунково-кишкових захворювань, перед

і після хірургічних операцій.


Спосіб застосування та дози.

Внутрішньо дорослим і дітям від 12 років по 1 таблетці на добу протягом 30 днів.


Побічна дія.

Можлива алергія на компоненти препарату.


Протипоказання.

Препарат протипоказаний при алергії на один з його компонентів. Не слід призначати препарат за наявності у пацієнта гіпервітамінозу А або Д, гіперкальціємії, гіперкаліємії, діабету, при нирковій недостатності та лікуванні ретиноїдами. Препарат не рекомендований дітям до 12 років.

З обережністю слід призначайти препарат вагітним і жінкам, які годують груддю. Добова доза вітаміну А (ретинолу ацетату), особливо для вагітних і жінок, які годують груддю, не повинна перевищувати 10 000 МО. Тому не можна перевищувати добову дозу. Необхідно призначати на добу 1 таблетку Центрум від А до Цинку (5 000 МО вітаміну А).


Передозування.

До цього часу про випадки передозування препарату Центрум від А до Цинку не повідомлялось.


Особливості застосування. Препарат рекомендується дорослим до 50 років і дітям від 12 років.

Препарат може бути призначений вагітним і жінкам, які годують груддю, лише після консультації лікаря.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

Не слід застосовувати препарат разом з іншими лікарськими засобами, які містять вітаміни (особливо А або Д), мінерали та макро- і мікроелементи, ретиноїди.

Умови та термін зберігання.

Зберігати при температурі 15-30 ºС в сухому, темному, захищеному від вологи місці. Зберігати у недоступному для дітей місці. Після застосування препарату слід ретельно закривати пляшку кришкою.

Термін придатності - 3 роки.
Каталог інструкцій