ІнфоЛікі Інструкції до ліків Категорії Головна
Уся інформація, яка заходиться на сайті, розміщена виключно для ознайомлення. Не займайтесь самолікуванням! Перед вживанням будь-якого препарату обов’язково порадьтесь із лікарем!
Адміністрація сайту не несе відповідальності за наслідки використання інформації користувачем сайту.

ТІОЦЕТАМ ®
ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

Тіоцетам®

(Tiocetam)


Загальна характеристика:

Основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна рідина;


Склад: 1 мл розчину містить пірацетаму 0,1 г, тіотриазоліну 0,025 г;

допоміжні речовини: вода для ін'єкцій.


Форма випуску. Розчин для ін'єкцій.


Фармакотерапевтична група. Психостимулюючі та ноотропні засоби.


Kод АТС N06B X53**.


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Тіоцетам належить до групи цереброактивних засобів, має ноотропні, протиішемічні, антиоксидантні і мембраностабілізуючі властивості.

Фармакологічний ефект препарату зумовлений взаємопотенціюючою дією тіотриазоліну та пірацетаму.

Тіоцетам прискорює утилізацію глюкози в реакціях аеробного та анаеробного окислення, нормалізує біоенергетичні процеси, стабілізує метаболізм у тканинах мозку та підвищує стійкість організму до гіпоксії.

Препарат гальмує шляхи утворення активних форм кисню, реактивує ферментативну антиоксидантну систему, особливо супероксиддисмутазу, гальмує вільнорадикальні процеси в тканинах мозку при ішемії, покращує реологічні властивості крові за рахунок активації фібринолітичної системи, стабілізує та зменшує відповідно зони некрозу та ішемії.

Тіоцетам підвищує інтенсивність роботи метаболічного ГАМК-шунта і концентрацію ГАМК в ішемізованих тканинах.

Тіоцетам поліпшує інтегративну і когнітивну діяльність мозку, сприяє процесу навчання, усуває амнезію, підвищує показники короткочасної та довгочасної пам'яті. Тіоцетам усуває наслідки стресу (почуття тривоги, фобії, депресії, порушення сну), зменшує відставання у фізичному і розумовому розвитку недоношених дітей.

Фармакокінетика. Не вивчалась.


Показання для застосування. Лікування ішемічного інсульту та його наслідків, таких як порушення мови, психічні та соматичні розлади, зниження активності, порушення емоційної сфери; лікування (у відновлювальному періоді) судинної, токсичної та травматичної енцефалопатії; усунення абстинентного синдрому при алкогольній інтоксикації.


Спосіб застосування та дози. При ішемічному інсульті та для лікування його наслідків призначають по 20 - 30 мл препарату, попередньо розведеного в 100 - 150 мл фізіологічного розчину, і вводять внутрішньовенно крапельно 1 раз на добу. Курс лікування становить 2 тижні.

Для лікування енцефалопатії та усунення абстинентного синдрому при алкогольній інтоксикації призначають внутрішньом'язово 5 мл препарату 1 раз на добу протягом 10 - 15 діб.


Побічна дія. Тіоцетам добре переноситься. У деяких хворих можливі явища, характерні для пірацетаму: збудження, порушення сну, диспептичні явища, гіперкінезія, збільшення маси тіла, сонливість, депресія, астенія.


Протипоказання. Гостра ниркова недостатність, діабет, алергічні реакції на препарат, періоди вагітності та лактації, гострі порушення мозгового кровообігу (геморагічний інсульт).


Передозування. При застосуванні терапевтичних доз передозування неможливе. Однак при відхиленні від рекомендованих лікарем доз можливо виникнення чи посилення побічних ефектів препарату (збудження, порушення сну, диспептичні явища). У цих випадках припиняють застосування препарату та призначають симптоматичне лікування.


Особливості застосування. З обережністю препарат призначають хворим з хронічною нирковою недостатністю. Тіоцетам впливає на агрегацію тромбоцитів, тому його необхідно застосовувати з обережністю у хворих з порушенням гемостазу, під час хірургічних втручань та у хворих на цукровий діабет.

Досвіду застосування у дітей немає.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарат підсилює ефект антидепресантів та антиангінальних препаратів, потенціює дію непрямих антикоагулянтів.


Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, захищеному від світла місці при температурі від +15ºС до + 25ºС. Термін придатності - 2 роки.
Каталог інструкцій