ІнфоЛікі Інструкції до ліків Категорії Головна
Уся інформація, яка заходиться на сайті, розміщена виключно для ознайомлення. Не займайтесь самолікуванням! Перед вживанням будь-якого препарату обов’язково порадьтесь із лікарем!
Адміністрація сайту не несе відповідальності за наслідки використання інформації користувачем сайту.

ТІАМІНУ ХЛОРИД
ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ТІАМІНУ ХЛОРИД

(THIAMINI CHLORIDI)


Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: Thiamine, тіаміну хлорид, 3-[(4-Аміно-2-метилпіримідин-5-іл)-метил]-5-(2-гідроксіетил)-4-метилтіазолу хлорид гідрохлорид;

Основні фізико-хімічні властивості: безбарвна або злегка забарвлена прозора рідина зі слабким характерним запахом, рН-від 2,7 до 3,4;


Склад: 1 мл розчину містить: тіаміну хлорид 25 мг, 50 мг

допоміжні речовини: унітіол, вода для ін'єкцій.


Форма випуску. Розчин для ін'єкцій.


Фармакотерапевтична група. Прості препарати вітаміну В6


Kод АТСА11DА01.


Фармакологічні властивості. Вітамін В1 (тіамін) має не тільки специфічний вплив при гіпо- та авітамінозі В1, а й активно впливає на функції організму, включаючись у обмін речовин та нервово-рефлекторну регуляцію. Тіаміну хлорид, який містить четвертинний атом азоту, чинить вплив на проведення нервового збудження в синапсах, має гангліоблокуючий та курареподібний ефекти. Препарат може послаблювати курареподібний вплив деполяризуючих м'язових релаксантів.

Фармакокінетика. Препарат добре абсорбується. Фосфорилювання проходить в печінці. Накопичується в печінці, серці, мозку, нирках, селезінці. Виділяється печінкою та нирками, близько 8-10 % - в незміненому вигляді.


Показання для застосування. Тіаміну хлорид застосовують для профілактики та лікування гіпо- та авітамінозу В1, для терапії невритів, поліневритів, радикуліту, невралгій, периферичних паралічів, енцефалопатій, неврастенії, виразкової хвороби шлунка та 12-палої кишки, атонії кишечнику, хронічні ураження печінки, дистрофії міокарда, ендартеріїту, дерматозів неврогенного походження, піодермії, екземі, псоріазі.


Спосіб застосування та дози. Розчин тіаміну хлориду вводять внутрішньом'язово дорослим по 0,025 - 0,05 г (1 мл 2',5% a6o 5% ррзчину) 1 раз на добу щоденно; дітям віком від З років-по 0,0125 г (0,5 мл 2,5% розчину). На курс лікування-10 - 30 ін'єкцій. Внутрішньом'язові ін'єкції болючі із-за низького рН розчинів.


Побічна дія. Можливі алергічні реакції (свербіж шкіри, кропив'янка, набряк Квінке), анафілактичний шок. Указані реакції виникають при схильності до алергії, у жінок в клімактеричний та передклімактеричний періоди, у хворих на алкоголізм.


Протипоказання. Тіаміну хлорид протипоказаний при алергічних захворюваннях та медикаментозній несприйнятливості в анамнезі.


Передозування. При застосуванні у високих дозах - гіперкоагуляція, порушення пуринового обміну.


Особливості застосування. Не слід змішувати в одному шприці тіаміну хлорид з пеніциліном або стрептоміцином. Тіамін може послабляти дію деполяризуючих міорелаксантів, адренолітичних і симпатомічних засобів.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не рекомендується одночасне парентеральне введення тіаміну хлориду з вітаміном Вб (піридоксин) і вітаміном В12 (ціанокобаламін), оскільки відповідно перший підсилює алергізувальний ефект тіаміну, а другий гальмує перетворення його у фосфорильовану біологічно активну форму.


Умови та термін зберігання. Зберігають у недоступному для дітей, захищеному від світла місці при температурі 15-25ºС. Термін придатності - 3 роки.
Каталог інструкцій