ІнфоЛікі Інструкції до ліків Категорії Головна
Уся інформація, яка заходиться на сайті, розміщена виключно для ознайомлення. Не займайтесь самолікуванням! Перед вживанням будь-якого препарату обов’язково порадьтесь із лікарем!
Адміністрація сайту не несе відповідальності за наслідки використання інформації користувачем сайту.

ТІАМІНУ ХЛОРИД
ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ТІАМІНУ ХЛОРИД

(THIAMINI CHLORID)


Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: Thiaminum; 3-[(4-аміно-2-метил-5-піримідиніл)метил]-5-(2-оксиметил)-4-метил-тіазолію хлорид гідрохлорид;

Основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна або злегка жовтувата рідина зі слабким характерним запахом, рН від 2,7 до 3,4;


Склад: 1 мл розчину містить 0,05 г тіаміну хлориду;

допоміжні речовини: унітіол, вода для ін'єкцій.


Форма випуску. Розчин для ін'єкцій.


Фармакотерапевтична група. Прості препарати вітаміну В1.


Kод АТС A11D A01.


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Препарат має не тільки специфічний вплив при гіпо- та авітамінозі В1, а й активно впливає на функції організму, включаючись в обмін речовин та нервово-рефлекторну регуляцію. Тіаміну хлорид, який містить четвертинний атом азоту, виявляє вплив на проведення нервового збудження в синапсах, має гангліоблокуючий та курареподібний ефекти. Препарат може послаблювати курареподібний вплив деполяризуючих м'язових релаксантів.

Фармакокінетика. В організмі перетворюється у кокарбоксилазу, яка бере участь у будуванні ферментів, що каталізують окислювальне та неокислювальне декарбоксилування α-кетокислот, а також пентозний цикл. Виводиться сечею головним чином у незмінному виді, частково у вигляді метаболітів.


Показання для застосування. Профілактика та лікування гіпо- та авітамінозу В1, в комплексній терапії невритів, поліневритів, радикуліту, невралгій, периферичних паралічів, енцефалопатій, неврастенії, виразкової хвороби шлунка та 12-палої кишки, атонії кишечнику, порушень функції печінки, хронічних гепатитів, цирозів печінки, інтоксикацій, дистрофій міокарда, ендатеріїтів, дерматозів неврогенного походження, піодермії, екземи, псоріазу.


Спосіб застосування та дози. Розчин тіаміну хлориду вводять внутрішньом'язово дорослим по 0,025 - 0,05 г (0,5 мл – 1 мл 5% розчину) 1 раз на добу щоденно; дітям молодше 8 років – по 0,0125 г (0,25 мл 5% розчину). На курс лікування – 10 – 30 ін'єкцій.


Побічна дія. Можливі алергічні реакції (свербіж шкіри, кропивниця, набряк Квінке), анафілактичний шок. Указані реакції виникають при схильності до алергії, у жінок у клімактеричний та передклімактеричний періоди, у хворих на алкоголізм.


Протипоказання. Тіаміну хлорид протипоказаний при алергічних захворюваннях та медикаментозній несприйнятливості в анамнезі.


Передозування. Про випадки передозування при застосуванні у рекомендованих дозах не повідомлялося.


Особливості застосування. Парентеральне введення препарату необхідно починати з мінімальних доз; підвищення дози можливе тільки при добрій чутливості до препарату.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не слід змішувати в одному шприці тіаміну хлорид з пеніциліном або стрептоміцином, а також тіаміну хлорид та кислоту нікотинову. Тіамін може послаблювати дію деполяризуючих міорелаксантів, адренолітичних та симптоматичних засобів.


Умови та термін зберігання. Зберігати у захищеному від світла місці при кімнатній температурі. Термін придатності 3 роки.
Каталог інструкцій