ІнфоЛікі Інструкції до ліків Категорії Головна
Уся інформація, яка заходиться на сайті, розміщена виключно для ознайомлення. Не займайтесь самолікуванням! Перед вживанням будь-якого препарату обов’язково порадьтесь із лікарем!
Адміністрація сайту не несе відповідальності за наслідки використання інформації користувачем сайту.

СОСНИ БРУНЬКИ
ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

СОСНИ БРУНЬКИ

(PINI GEMMAE)


Загальна характеристика:

Основні фізико-хімічні властивості: окремі бруньки або по декілька штук в мутовках, без стебла або з залишком стебла, довжиною не більше 3 мм; колір ззовні рожево-бурий, на зламі зелений або бурий; запах ароматний, смолистий; смак гіркуватий;


Склад: сосни бруньки.


Форма випуску. Бруньки.


Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються при кашлю та застудних захворюваннях.


Kод АТС R05CA19хх.


Фармакологічні властивості. Сосни бруньки містять олію ефірну, до складу якої входять a- і b-пінен, карен, терпінеол, лимонен та інші терпеноїди, а також речовини дубильні, гірку речовину пініцикрин, каротин, кислоту аскорбінову, метильні похідні флавоноїдів. Цей комплекс біологічно активних речовин стимулює секреторну активність слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, чинить відхаркувальну дію, діє бактерицидно на патогенну мікрофлору носоглотки і ротової порожнини, а також має слабкі сечогінні і потогінні властивості.


Показання для застосування. Захворювання дихальних шляхів (хронічні бронхіти, пневмонії). Зовнішньо - при ларингітах, трахеїтах, ангіні.


Спосіб застосування та дози. 10 г (2 столові ложки) бруньок кладуть в емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) гарячої кип'яченої води, закривають кришкою і настоюють на киплячій водяній бані 30 хв. Охолоджують при кімнатній температурі 10 хв, проціджують, залишок віджимають до процідженого відвару. Об'єм відвару доводять кип'яченою водою до 200 мл. Внутрішньо дорослі приймають у теплому вигляді по 1/3 склянки 3 рази на добу після їди. Діти, залежно від віку, – від 1 чайної до 2 столових ложок 3-4 рази на добу після їди. Підігрітий відвар застосовують місцево для інгаляцій та полоскань.

Тривалість курсу лікування визначається лікарем індивідуально з урахуванням характеру, ступеня тяжкості та особливостей перебігу захворювання, стабільності досягнутого терапевтичного ефекту і переносимості препарату.


Побічна дія. Можливий розвиток алергічних реакцій при підвищеній індивідуальній чутливості, альбумінурія, гематурія.


Протипоказання. Нефрити, нефрози, пієліти, гепатити, нефропатії вагітних.


Передозування. Повідомлень щодо передозування препарату не надходило.


Особливості застосування. Перед вживанням відвар рекомендується збовтувати.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Невідома.


Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Приготовлений відвар – у прохолодному (8-15ºС) місці не більше 2 діб. Термін придатності - 2 роки.
Каталог інструкцій