ІнфоЛікі Інструкції до ліків Категорії Головна
Уся інформація, яка заходиться на сайті, розміщена виключно для ознайомлення. Не займайтесь самолікуванням! Перед вживанням будь-якого препарату обов’язково порадьтесь із лікарем!
Адміністрація сайту не несе відповідальності за наслідки використання інформації користувачем сайту.

СОЛОДКИ КОРЕНЯ СИРОП
ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

СОЛОДКИ КОРЕНЯ СИРОП


Склад лікарського засобу:

діюча речовина: солодкового кореня екстракт;

1 г сиропу містить солодкового кореня екстракту густого (2,75-3: 1) - 40 мг;

допоміжні речовини: цукор кондитерський, етанол 90 %, вода очищена.


Лікарська форма. Сироп.

Густувата рідина бурого кольору, специфічного запаху. В процесі зберігання допускається випадання осаду.


Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Відхаркувальні засоби.


Kод АТС R05СА23**.

Біологічно активні речовини, що містяться в коренях солодки голої (гліциризин, солі гліциризинової кислоти, флавоноїди та інші), стимулюють активність війчастого епітелію трахеї та бронхів, сприяють розрідженню густого мокротиння, полегшують процес відхаркування та виведення мокротиння з бронхіол. Флавоноїди чинять спазмолітичну дію на гладкі м'язи дихальних шляхів. Гліциризинова кислота чинить протизапальну (кортикостероїдоподібну) дію.


Показання для застосування. Утруднене відходження мокротиння при інфекційно-запальних захворюваннях дихальних шляхів та бронхоектатичній хворобі. Як допоміжний засіб при хронічному гіперацидному гастриті.


Протипоказання. Препарат протипоказаний особам з індивідуальною гіперчутливістю до компонентів препарату, хворим на цукровий діабет та з порушеною функцією печінки та нирок, вагітність, період годування груддю.


Належні заходи безпеки при застосуванні. Сироп містить цукор, тому його не можна застосовувати хворим на цукровий діабет.

Вміст спирту в 1 мл – не менше 5 %


Особливі застереження.


Застосування у період вагітності або годування груддю. Препарат протипоказаний у період вагітності, так як солодка гола підвищує рівень естрогенів, внаслідок чого порушується гормональний баланс. Препарат протипоказаний в період годування груддю.


Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Протягом застосування препарату слід утримуватися від керування автотранспортом та роботи з потенційно небезпечними механізмами.


Діти. Дітям віком до 10 років лікування не призначають через вміст спирту.


Спосіб застосування та дози. Дорослим і дітям старше 10 років рекомендують застосовувати по 1 столовій ложці або 3 мірні ложки (15 мл) сиропу після їди 3 - 4 рази на день.

Тривалість курсу лікування визначають індивідуально для кожного пацієнта з урахуванням ступеня тяжкості та особливостей перебігу захворювання, стабільності досягнутого терапевтичного ефекту і переносимості препарату.


Передозування. При передозуванні можливе посилення побічних ефектів. Терапія симптоматична.


Побічні ефекти. Препарат, як правило, переноситься добре, проте у деяких хворих можуть спостерігатися алергічні реакції (висипи, свербіж, гіперемія та набряки), порушення водно-електролітного балансу (поява набряків).


Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Не відома.


Термін придатності. 2 роки.


Умови зберігання. У захищеному від світла місці при температурі не вище 25 ºС. Зберігати в недоступному для дітей місці.
Каталог інструкцій