ІнфоЛікі Інструкції до ліків Категорії Головна
Уся інформація, яка заходиться на сайті, розміщена виключно для ознайомлення. Не займайтесь самолікуванням! Перед вживанням будь-якого препарату обов’язково порадьтесь із лікарем!
Адміністрація сайту не несе відповідальності за наслідки використання інформації користувачем сайту.

СОЛОДКИ КОРЕНЯ СИРОП
ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

СОЛОДКИ КОРЕНЯ СИРОП

(GLYCYRRHIZAE SYRUP)


Загальна характеристика:

міжнародна назва: Glycyrrhiza glabra;

Основні фізико-хімічні властивості: густувата рідина бурого кольору, специфічного запаху. В процесі зберігання допускається випадання осаду;


Склад: 100 г сиропу містить екстракту солодкового кореня густого 4 г;

допоміжні речовини: цукор, вода очищена, спирт 90 %.


Форма випуску. Сироп.


Фармакотерапевтична група. Препарати, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Відхаркувальні засоби.


Kод АТС R05C A23**.


Фармакологічні властивості. Корені солодки голої містять гліциризин, калієву та кальцієву солі гліциризинової кислоти, флавонові глікозиди (ліквіритин, ліквіритигенін, ліквіритозид). Відхаркувальна дія препаратів солодки пов'язана з вмістом гліциризину, який стимулює активність вiйчастого епітелію трахеї та бронхів, посилює секреторну функцію слизових оболонок верхніх дихальних шляхів.

Спазмолітична дія препарату на гладенькі м'язи дихальних шляхів обумовлена наявністю флавонових сполук, серед яких найактивнішим є ліквіритозид, протизапальний (кортикостероїдоподібний) ефект – наявністю гліциризинової кислоти, яка звільняється при гідролізі гліциризину.


Показання для застосування. Сироп солодкового кореня застосовують у складі комплексної терапії при захворюваннях дихальних шляхів (гострі та хронічні бронхіти, трахеобронхіти, пневмонії, бронхоектатична хвороба).


Спосіб застосування та дози. Сироп солодкового кореня призначають внутрішньо після їди 3 – 4 рази на день. Перед застосуванням препарат не розводять, проте після прийому запивають великою кількістю рідини (чаю або теплої води).

Дорослим і підліткам рекомендують вживати по 1 столовій ложці сиропу, дітям віком 1 – 12 років від 1/2 чайної до 1 десертної ложки.

Тривалість курсу лікування визначають індивідуально для кожного пацієнта з урахуванням характеру, ступеня тяжкості та особливостей перебігу захворювання, стабільності досягнутого терапевтичного ефекту і переносимості препарату.


Побічна дія. При індивідуальній підвищеній чутливості до препарату можливий розвиток алергічних реакцій (висипи, свербіж, гіперемія та набрякання шкіри).

Тривале застосування препаратів солодки може спричинити порушення водно-електролітного балансу і призвести до утворення набряків.


Протипоказання. Препарат протипоказаний хворим на цукровий діабет та особам з індивідуальною непереносимістю біологічно активних речовин, що містяться в лікарській рослинній сировині.


Передозування. Повідомлень щодо передозування препарату не надходило.


Особливості застосування. Сироп солодкового кореня містить цукор, тому не може бути рекомендований хворим на цукровий діабет.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Взаємодія препарату з іншими лікарськими засобами невідома.

Умови та термін зберіганя. Зберігати у недоступному для дітей, захищеному від світла місці при температурі від 8 ºС до 15 ºС. Термін придатності – 2 роки.
Каталог інструкцій