ІнфоЛікі Інструкції до ліків Категорії Головна
Уся інформація, яка заходиться на сайті, розміщена виключно для ознайомлення. Не займайтесь самолікуванням! Перед вживанням будь-якого препарату обов’язково порадьтесь із лікарем!
Адміністрація сайту не несе відповідальності за наслідки використання інформації користувачем сайту.

СОЙФЕМ
ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

СОЙФЕМ

(SOYFEM®)


Загальна характеристика:

Основні фізико-хімічні властивості: довгасті, двоопуклі, вкриті оболонкою таблетки, бежевого кольору, з вкрапленнями від білого до темно-бежевого кольору, з лінією розлому на одному боці, з гладкою поверхнею;


Склад: 1 таблетка містить 100 мг сухого екстракту насіння сої (Glycine max semen extr.), який містить 26 мг комплексу ізофлавонів у перерахуванні на геністеїн;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, повідон, кросповідон, магнію стеарат, гідроксипропілметилцелюлоза, тальк, гліцерин.


Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.


Фармакотерапевтична група. Інші засоби, що застосовуються в гінекології.


Kод АТС G02СХ.


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Лікарський засіб зменшує симптоми, що виникають в період менопаузи: припливи, надмірне потовиділення, розлади сну, підвищена збудливість, депресія. Завдяки хімічній подібності до естрогенів ізофлавоноїди сої (геністеїн і даїдзеїн) можуть зв'язуватись із відповідними рецепторами жіночих статевих органів. Це зумовлює зменшення вираженості розладів, пов'язаних із зниженням продукції жіночих статевих гормонів у період менопаузи.

Окрім того, застосування лікарського засобу при дотриманні відповідної дієти попереджує розвиток серцево-судинних захворювань.

Фармакокінетика. Всмоктування

Ізофлавоноїди містяться в рослинах у формі глікозидів та є біологічно неактивними. Всмоктування глікозидів сої відбувається у шлунково-кишковому тракті. Їх біологічна доступність залежить від дієти і становить 13 - 35%.

За участі кишкових ферментів (глікозидаз) глікозиди гідролізуються до активних форм – агліконів. Фармакокінетика соєвих ізофлавонів залежить від кишкової мікрофлори.

Після всмоктування аглікони проникають в систему кишково-печінкового кровообігу. Метаболізуються в печінці шляхом кон'югації агліконів із глюкуроновою кислотою. Метаболіти виводяться із організму нирками.


Показання для застосування. Усунення симптомів, пов'язаних із менопаузою у жінок: припливи, надмірне потовиділення, розлади сну, підвищена збудливість, депресія, в тому числі профілактика серцево-судинних розладів.


Спосіб застосування та дози. Сойфем рекомендовано застосовувати по 1 - 2 таблетки 2 рази на добу, під час їди, запиваючи невеликою кількістю рідини.

Курс лікування становить 6 - 12 місяців. У підтримуючих дозах (1 таблетка 2 рази на добу) може застосовуватися тривалий час.


Побічна дія. При дотриманні рекомендованого дозування не виявлено побічної дії.


Протипоказання. Вагітність і лактація.


Передозування. Не описано випадків передозування.


Особливості застосування. Препарати, що вміщують ізофлавони, не потребують особливої обережності при застосуванні. Враховуючи слабку естрогенну дію лікарського засобу, рекомендовано зібрати у пацієнтки анамнез щодо одночасного застосування пероральних контрацептивів.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами і рухомими механізмами, що потребують великої концентрації уваги.

Препарат не впливає на здатність керувати транспортом і працювати зі складними механізмами.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Дотепер не відомо про випадки взаємодії Сойфему з іншими лікарськими засобами.


Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому місці при температурі 15 - 25ºС. Термін придатності – 3 роки.
Каталог інструкцій