ІнфоЛікі Інструкції до ліків Категорії Головна
Уся інформація, яка заходиться на сайті, розміщена виключно для ознайомлення. Не займайтесь самолікуванням! Перед вживанням будь-якого препарату обов’язково порадьтесь із лікарем!
Адміністрація сайту не несе відповідальності за наслідки використання інформації користувачем сайту.

СОФРАДЕКС ®
ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

СОФРАДЕКС®

(SOFRADEX®)


Загальна характеристика:

Основні фізико-хімічні властивості: чистий, прозорий розчин, майже без кольору, з характерним запахом фенілетанолу;


Склад: 1 мл містить фраміцетину сульфату 5,0 мг, граміцидину 0,05 мг, дексаметазону (як натрію метасульфобензоату) 0,5 мг;

допоміжні речовини: літію хлорид, натрію цитрат, кислота лимонна, спирт феніл етиловий, спирт метильований промисловий, полісорбат 80, вода для ін'єкцій.


Форма випуску. Краплі очні / вушні.


Фармакотерапевтична група. Кортикостероїди у комбінації з протимікробними засобами.


Kод АТС S03C A 01.


Фармакологічні властивості. Комбінований препарат для місцевого застосування в офтальмологічній та отологічній практиці. Фраміцетину сульфат – аміноглікозидний антибіотик, діє бактерицидно, має широкий спектр дії. Граміцидин – антибіотик, який продукується Bacillus brevis Dubos, діє бактерицидно і бактеріостатично, активний відносно різноманітних грампозитивних мікроорганізмів. Дексаметазон – глюкокортикоїд з протизапальною, протиалергічною та протисвербіжною дією. При місцевому застосуванні в офтальмології зменшує біль, печіння, світлобоязнь, сльозотечу.


Показання для застосування. Поверхневі бактеріальні інфекції очей, які супроводжуються вираженим запальним і /або алергічним компонентом;

блефарит; інфікована екзема повік; халазіон; алергічний кон'юнктивіт; кератит rosacea; склерит, епісклерит, іридоцикліт. Препарат застосовують при зовнішньому отиті.


Спосіб застосування та дози. Дорослим і дітям (від 7 років) для лікування вух: 2 - 3 краплі 3 - 4 рази на добу; для лікування очей: 1 - 2 краплі щогодини, а в екстрених випадках – 2 рази на годину протягом 2 -3 днів з подальшим поступовим зниженням дози до 1 - 2 крапель 3 - 4 рази на добу.

Тривалість курсу лікування не повинна перевищувати 7 днів.


Спосіб застосування.

1. Зняти зовнішню кришку і відкрити флакон.

2. Закріпити пластикову крапельницю (додається) на горловинку флакона.

3. Зняти ковпачок з крапельниці, нахилити флакон і пальцем натиснути на гнучку поверхню кришки

4. Після використання обов'язково закрити крапельницю ковпачком.


Побічна дія. Можливо виникнення реакцій надмірної чутливості у вигляді подразнення, відчуття жару, свербежу, дерматиту, болю. З боку очей: підвищення внутрішньоочного тиску та зумовлені цим ускладнення; субкапсулярна катаракта (при тривалому застосуванні); потоншення рогівки (при захворюваннях рогівки або склери, які супроводжуються зменшенням товщини цих оболонок ока).

Зазначені побічні ефекти зумовлені дексаметазоном, який входить до складу препарату.


Протипоказання. Підвищена чутливість до будь-якого інгредієнта препарату. Herpes simplex та інші вірусні інфекції рогівки та кон'юнктиви, туберкульоз очей, грибкові ураження очей, трахома, глаукома, перфорації барабанної перетинки.

Призначати Софрадекс® дітям грудного і молодшого віку не рекомендується у зв'язку з можливістю пригнічення функції надниркових залоз.


Передозування. Повідомлень про передозування немає.


Особливості застосування. Препарат можна застосовувати тільки після встановлення точного діагнозу і виключення уражень вірусного та грибкового походження. Тривалість курсу лікування не повинна перевищувати 7 днів, крім випадків явної позитивної динаміки захворювання, оскільки тривале застосування глюкокортикоїду, який міститься у складі препарату Софрадекс® , може приховувати скриті інфекції, а тривале застосування антимікробних інгредієнтів препарату сприяє виникненню стійкої мікрофлори.

Повторний курс лікування препаратом Софрадекс® слід проводити за умови регулярного спостереження лікаря з метою запобігання підвищенню внутрішньоочного тиску, утворенню катаракти або виникненню інфекцій ока.

Слід зважати на те, що фраміцетин, який входить до складу препарату Софрадекс® , є аміноглікозидним антибіотиком, якому властива ототоксичність, особливо при його застосуванні у великих дозах та хворими із нирковою та печінковою недостатністю.

Тривалий інтенсивний курс місцевого лікування може справляти загальну системну дію.

У разі захворювань, спричинених потоншенням рогової оболонки ока, будь-яке застосування стероїдів може спричинити її перфорацію.

Безпека застосування препарату під час вагітності та у період годування груддю не встановлена.

Вплив на здатність керувати автомобілем і працювати з машинами та механізмами

Пацієнтам, які застосовують препарат Софрадекс® для лікування очей, через можливе затуманювання зору слід утримуватись від керування автомобілем і роботи з машинами та механізмами, які потребують підвищеної візуальної уваги.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Даних немає.

Умови та термін придатності. Зберігати при температурі не вище +25 ºС в сухому недоступному для дітей місці.

Термін придатності - 2 роки.

Термін придатності після розкриття флакона – 1 місяць
Каталог інструкцій