ІнфоЛікі Інструкції до ліків Категорії Головна
Уся інформація, яка заходиться на сайті, розміщена виключно для ознайомлення. Не займайтесь самолікуванням! Перед вживанням будь-якого препарату обов’язково порадьтесь із лікарем!
Адміністрація сайту не несе відповідальності за наслідки використання інформації користувачем сайту.

СІМВАКОЛ
ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

СІмвакол

(simvacol)


Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: simvastatin; (1S, 3R, 7S, 8S, 8αR)-8{2-[(2R,4R)-4-гідрокси-6-оксотетрагідро-2Н-піран-2-іл]етил}3,7-диметил-1,2,3,7,8,8α-гексагідр нафтален-1-іл-2,2- диметилбутаноат;

Основні фізико-хімічні властивості:

таблетки 5 мг: білі, овальні таблетки, вкриті плівковою оболонкою, з гравіруванням "5" на одному боці;

таблетки 10 мг: світло-рожевого кольору, овальні таблетки, вкриті плівковою оболонкою, з гравіруванням "10" на одному боці;

таблетки 20 мг: бежевого кольору, овальні таблетки, вкриті плівковою оболонкою, з гравіруванням "20" на одному боці;

таблетки 40 мг: рожеві, овальні таблетки, вкриті плівковою оболонкою, з гравіруванням "40" на одному боці;


Склад: 1 таблетка містить 5 мг, 10 мг, 20 мг, 40 мг симвастатину;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, целюлоза мікрокристалічна, кислота аскорбінова, кислоти лимонної моногідрат, бутилгідроксіанізол (Е320), магнію стеарат;

оболонка: гіпромелоза Е 464, титану діоксид Е 171, лактози моногідрат, макрогол 3000, триацетин, заліза оксид червоний (E 172), заліза оксид жовтий (Е 172), заліза оксид чорний (Е172).


Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.


Фармакотерапевтична група. Гіполіпідемичні засоби.


Kод АТС С10AА01.


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Симвастатин -препарат, що знижує вміст ліпідів у крові. Це препарат, який одержують синтетично з ферментативних продуктів Aspergillus terreus, є неактивним лактоном, в організмі піддається гідролізу з утворенням гідроксикислотного похідного. Активний метаболіт інгібує 3-гідрокси-3-метилглутарил-КоА (ГМГ-КоА) – редуктазу (фермент, який каталізує початкову стадію синтезу холестерину). Знижує вміст загального холестерину в плазмі крові, ЛПНЩ (ліпопроетїни низької щільності) і ЛПДНЩ (ліпопротеїни дуже низької щільності). Підвищує вміст ЛПВЩ (ліпопротеїни високої щільності) і зменшує співвідношення ЛПНЩ/ЛПВЩ і загальний холестерин/ЛПВЩ; знижує вміст у плазмі тригліцеридів.

Фармакокінетика. Симвастатин піддається інтенсивному метаболізму при первинному проходженні через печінку , що є також первинною мішенню дії препарату. Визначаються активні метаболіти і ряд неактивних метаболітів. Менше 5% пероральної дози потрапляє в загальний кровоток у вигляді активних метаболітів. Як симвастатин, так і його β-гідроксиацидні метаболіти на 95% зв'язуються з білками плазми крові. Екскретуються вони, головним чином, через кишечник з жовчю у вигляді метаболітів. Пиблизно 10 - 15% виділяється нирками в сечу, в основному, в неактивній формі (в середньому 1З%). Період напіввиведення активного метаболіту становить майже 3 год.

Після приймання внутрішньо концентрація симвастатину і його метаболітів досягає максимуму через 4 год і знижується на 90% через 12 год.


Показання. Гіперхолестеринемія за відсутності ефекту від дієтотерапії, комбінована гіперхолестеринемія і тригліцеридемія (ІІА -ІІВ ступеня), ішемічна хвороба серця, профілактика інфаркту міокарда та інсульту , атеросклероз.

Показаний у поєднанні з дієтою та іншими немедикаментозними методами для зниження підвищеного рівня холестерину.


Спосіб застосування та дози. Доза Сімваколу повинна бути ретельно відкоригована залежно від індивідуальної потреби і реактивності.

Таблетки Сімвакол приймають внутрішньо, запиваючи великою кількістю рідини.

Ішемічна хвороба серця. Початкова доза для дорослих становить 20 мг 1 раз на добу (ввечері), можливо підвищення дози до 80 мг на добу (ввечері). У разі необхідності збільшення дози, підбір її необхідно проводити з інтервалом не менше 4-х тижнів до досягнення ефекту або до досягнення максимального дозування 80 мг на добу. Якщо рівень холестерину у сироватці крові знизився нижче очікуваного рівня, дозу препарату необхідно знизити.

Гіперліпідемія. Звичайна доза - 10 мг на добу (ввечері), можливо підвищення дози до 80 мг на добу (ввечері).

Гіперхолестеринемія. Звичайна доза - 40 мг на добу (ввечері), або 80 мг на добу в декілька, визначених лікарем, прийомів.

Доза Сімваколу для геріатричних пацієнтів звичайно становить 20 мг та менше щоденно. Максимальна добова доза - 80 мг.

Досвіду застосування препарату дітьми немає.


Побічна дія. З боку кишково-шлункового тракту: нудота, блювання, епігастральні болі, пронос, запор, метеоризм, панкреатит, гепатит, жовтуха. У деяких випадках можливе тимчасове підвищення рівня трансаміназ.

З боку центральної нервової системи: головний біль, запаморочення, м'язові судоми, парестезії, периферичні невропатії.

Алергічні та імунопатологічні реакції: рідко - ангіоневротичний набряк, вовчак, ревматична поліміалгія, васкуліт, тромбоцитопенія, підвищення ШОЕ, артрит, кропив'янка, світлочутливість.

Дерматологічні реакції: шкірні висипання, свербіж, алопеція.

Інші: міалгії, анемія, рідко - міопатія.

Таблетки містять незначну кількість Е320 (бутилгідроксианізол), який виявляє подразнювальну дію на очі, шкіру і слизові оболонки.


Протипоказання. Гіперчутливість до препарату , захворювання печінки у фазі загострення, підвищення рівня сироваткових трансаміназ (більше, як у 3 рази), вагітність, період лактації. Препарат протипоказаний жінкам дітородного віку, крім тих, які застосовують негормональні засоби контрацепції.


Передозування. При прийманні великих доз (450 мг) препарату не відмічалося яких-небудь клінічних значних симптомів.

Лікування. Слід викликати блювання, призначити внутрішньо активоване вугілля. Не існує специфічного лікування при передозуванні Сімваколом. Тому лікування повинно бути симптоматичним.


Особливості застосування. Прийом препарату вимагає контролю функції печінки, нирок (аналіз крові, сечі). Перед початком і протягом усього періоду лікування необхідно дотримуватися стандартної гіпохолестеринемічної дієти. З обережністю призначають пацієнтам, які зловживають алкоголем та/або мають захворювання печінки (слід постійно контролювати її функції); при підвищенні активності АСТ і АЛТ більше, як у 3 рази, рекомендовано зменшити дозу або відмінити препарат. Останнє обов'язкове при розвитку міопатії (або навіть підозри на неї).

Під час лікування слід уникати великих доз грейпфрутового соку (більш 1 л на день), можливий вплив на ефективність препарату (можно 1 склянку (240 мг) на день).

Препарат не призначають дітям, оскільки безпечність та ефективність препарату у дітей не встановлена.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні Сімваколу і циклоспорину, похідних фіброєвої кислоти, нікотинової кислоти, еритроміцину, кларитроміцину, кетоконазолу, ітраконазолу, нефазодону можливий розвиток міопатії з рабдоміолізом і нирковою недостатністю.

При одночасному застосуванні Сімваколу з ритонавіром можливе підвищення концентрації симвастатину в сироватці.

При застосуванні разом з варфарином можливе посилення дії останнього на зсідання крові, що призводить до збільшення ризику кровотечі.

При прийманні разом з дигоксином можливе збільшення концентрації дигоксину в плазмі крові (таким пацієнтам необхідно перебувати під контролем лікаря).


Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці, при кімнатній температурі (нижче 25ºС), оригінальній упаковці. Термін придатності - 2 роки.
Каталог інструкцій