ІнфоЛікі Інструкції до ліків Категорії Головна
Уся інформація, яка заходиться на сайті, розміщена виключно для ознайомлення. Не займайтесь самолікуванням! Перед вживанням будь-якого препарату обов’язково порадьтесь із лікарем!
Адміністрація сайту не несе відповідальності за наслідки використання інформації користувачем сайту.

РИБ'ЯЧИЙ ЖИР
ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

РИБ'ЯЧИЙ ЖИР

(FISH OIL)


Загальна характеристика:

Основні фізико-хімічні властивості: прозора масляниста рідина від світло-жовтого до жовтого кольору, зі слабким специфічним незгірклим запахом риби;


Склад: жир риб'ячий, вироблений з печінки тріскових риб.


Форма випуску. Олія.


Фармакотерапевтична група. Лікарські засоби, що регулюють метаболічні процеси.


Kод АТС A11JC.


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. До складу Риб'ячого жиру входять вітамін А (ретинол), вітамін D2 (ергокальциферол), ейкозапентаєнова кислота, ейкозатетраєнова кислота, доксагексаєнова кислота.

Діючими речовинами Риб'ячого жиру є поліненасичені омега-3 жирні кислоти, вітамін А і вітамін D2.

Омега-3 поліненасичені жирні кислоти (ейкозапентаєнова кислота – ЕПК і доксагексаєнова кислота – ДГК), які в значній кількості містяться у жирі печінки тріски, чинять такі біологічні ефекти: ДГК необхідна для нормального розвитку мозку, нервової системи і сітківки дитини; ЕПК є попередником біологічно активних молекул – ейкозаноїдів, до яких належать тромбоксан, лейкотрієни, простацикліни і простагландини. Ейкозаноїди, утворені з насиченої арахідонової кислоти, значно відрізняються за біологічним ефектом від ейкозаноїдів, утворених з омега-3 жирної кислоти (ЕПК). Так, з арахідонової кислоти утворюється тромбоксан (ТХА2), що має виражений судинозвужувальний ефект, тоді як у ТХА2, утвореного з ЕПК, цей ефект практично не виражений. Простагландини, утворені з арахідонової кислоти, найактивніші за простагландини, утворені з ЕПК омега-3 жирних кислот. Цим пояснюється зниження активності неспецифічної запальної реакції при прийомі достатньої кількості незамінних омега-3 жирних кислот. Омега-3 жирні кислоти є попередниками деяких ферментів, змінюють фізичні властивості клітинних мембран, включаючись до складу фосфоліпідів, безпосередньо беруть участь у процесі генної транскрипції та у процесі ацеляції (зв'язування білкової молекули з мембраною клітини).

При регулярному вживанні Риб'ячого жиру, що містить омега-3 жирні кислоти, знижується рівень тригліцеридів, холестерину ліпопротеїдів низької щільності і ліпопротеїдів дуже низької щільності, підвищується еластичність мембран клітин крові, зменшується активація тромбоцитів і хемотаксису, що приводить до зниження в'язкості крові і ризику тромбоутворення, судинорозширювальний ефект переважає над судинозвужувальним. Зазначені властивості поліпшують мікроциркуляцію, особливо в судинах, уражених атеросклерозом.

Фармакокінетика. Не вивчена.


Показання для застосування. Гіпо- та авiтаміноз А, захворювання очей (пігментний ретиніт, ксерофтальмія, геморалопія, кератомаляція), системна терапія уражень шкіри та слизових оболонок, рахіту, гіпотрофії, гострих і хронічних респіраторних захворювань, запальних та ерозивних уражень травного тракту, сечовивідних шляхів, прискорення загоювання ран і зрощування кісткових переломів; профілактика розвитку атеросклерозу та тромбозу, відновлення нормальної коагуляції після тромбозу; вагітність і період лактації (особливо у північних широтах).


Спосіб застосування та дози. Дозують препарат індивідуально. Звичайно дорослим рекомендують приймати по 1 столовій ложці 2 - 3 рази на добу. Дітям з 4-тижневого віку призначають по 3 - 5 крапель 2 рази на добу, поступово підвищуючи дозу до ½ - 1 чайної ложки на добу. Дітям до 1 року – 1 чайну ложку на добу; до 2 років – по 1 - 2 чайні ложки; від 3 до 6 років – по 1 десертній ложці, від 7 років – по 1 столовій ложці 2 - 3 рази на добу. Курс лікування – 2 - 3 місяці. За необхідності курс лікування повторюють через 1 місяць.


Побічна дія. При застосуванні рекомендованих доз побічна дія не виявлена.


Протипоказання. Гіперчутливість до препарату. Гемофілія.


Передозування. При тривалому застосуванні препарату може виникнути сонливість, млявість, головний біль, нудота, блювання, біль у кістках нижніх кінцівок, демінералізація кісток.

Лікування: зменшити дозу або тимчасово припинити застосування Риб'ячого жиру та призначити симптоматичне лікування.


Особливості застосування. Слід дотримуватися обережності при призначенні препарату у перші 3 місяці вагітності, оскільки є повідомлення про можливість тератогенного ефекту при довготривалому застосуванні великих доз. З обережністю призначають хворим на гострий і хронічний нефрит, при декомпенсації серцевої діяльності, хронічній жовчнокам'яній хворобі і хронічному панкреатиті (можливо загострення процесу).


Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні препарату з іншими лікарськими засобами, які містять вітаміни А і D, існує можливість розвитку вітамінної інтоксикації.


Умови та термін зберігання. Зберігати в оригінальній упаковці, у недоступному для дітей місці при температурі не вище 10ºС. Термін придатності – 1 рік.
Каталог інструкцій