ІнфоЛікі Інструкції до ліків Категорії Головна
Уся інформація, яка заходиться на сайті, розміщена виключно для ознайомлення. Не займайтесь самолікуванням! Перед вживанням будь-якого препарату обов’язково порадьтесь із лікарем!
Адміністрація сайту не несе відповідальності за наслідки використання інформації користувачем сайту.

ПРОТЕФЛАЗІД
ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ПРОТЕФЛАЗІД®

(Proteflazidum®)


Загальна характеристика:

Основні фізико-хімічні властивості: рідина темно-зеленого кольору зі своєрідним запахом;


Склад: 1 мл препарату містить не менше 0,32 мг флавоноїдів у перерахунку на рутин, не менше 0,3 мг суми карбонових кислот у перерахунку на яблучну кислоту, які одержані з диких злаків Deschampsia caespitosa L. та Calamagrostis epigeios L.;

допоміжні речовини: спирт етиловий 96%.


Форма випуску. Краплі.


Фармакотерапевтична група. Противірусні засоби прямої дії.


Kод АТС J05 AХ10.


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Флавоноїдні глікозиди, що містяться в диких злаках Deschampsia caespitosa L. та Calamagrostis epigeios L., здатні пригнічувати вірусоспецифічні ферменти ДНК-полімеразу та тимідинкіназу у вірусінфікованих клітинах. Це призводить до зниження або повного блокування реплікації вірусів.

Одночас протефлазід® викликає збільшення продукції ендогенних альфа- та гама-інтерферонів, що підвищує неспецифічну резистентність організму до вірусної та бактеріальної інфекцій, нормалізує імунний статус людини. Препарат має антиоксидантну активність, оскільки запобігає накопиченню продуктів перекисного окислення ліпідів і тим самим інгібує перебіг вільнорадикальних процесів.

Фармакокінетика. Не вивчалася.


Показання до застосування. Протефлазід® показаний:

для лікування вірусних інфекцій, спричинених вірусом простого герпесу (Herpes simplex) 1-го та 2-го типів (герпетична екзема, герпетичний везикулярний дерматит, герпетичний гінгівостоматит та фаринготонзиліт, герпетичний менінгіт та енцефаліт, герпетичне захворювання очей та генітальний герпес);

для лікування оперізуючого герпесу (Herpes zoster);

у комплексному лікуванні гепатитів В та С;

для запобігання вірусним та бактеріальним інфекціям, які виникають у пацієнтів із недостатньою функцією імунної системи;

у комплексному лікуванні ВІЛ-інфекції та СНІДу.


Спосіб застосування та дози. Препарат протефлазід® при внутрішньому застосуванні дозується за допомогою контрольного каплеміру та приймається разом з невеликою кількістю цукру або хліба.

Базова схема прийому для дорослих:

1-й тиждень по 5 крапель 3 рази на день;

2–3-й тиждень по 10 крапель 3 рази на день;

4-й тиждень по 8 крапель 3 рази на день.

Через 1 місяць після останнього прийому повторити курс.

Середня терапевтична добова доза для дорослих становить 30 крапель.

При лікуванні хронічної часторецидивуючої герпетичної інфекції рекомендована така схема дозування:

по 5 крапель 3 рази на день протягом 3-х днів;

по 7 крапель 3 рази на день протягом 3-х днів;

по 8-10 крапель 3 рази на день протягом 3-х місяців без перерви.

Підтримуючу терапію після основного курсу лікування слід проводити протягом 2 – 4-х місяців по 10 крапель 2 рази на день.

При лікуванні вірусного гепатиту В, С рекомендована така схема дозування:

з 1 по 3 добу по 3 краплі 3 рази на день;

з 4 по 6 добу по 5 крапель 3 рази на день;

з 7-ої доби по 10 крапель 3 рази на день. Тривалість лікування не менше 4-6-ти місяців.

Для лікування інфекцій простого герпесу шкіри та слизових оболонок слід наносити розчин препарату на уражену ділянку до 3-5 разів на день або робити аплікації. Для приготування розчину необхідно 1,5 мл (36-38 крапель) розвести в 10 мл фізіологічного розчину.

При первинному та рецидивуючому генітальному герпесі застосовують вагінальні тампони з розчином протефлазіду® . Для приготування розчину необхідно 3,0 мл (72-75 крапель) препарату розвести в 20 мл фізіологічного розчину та проводити процедури 2 рази на день. При виникненні відчуття подразнення у піхві необхідно збільшити вдвічі кількість розчинника.

Місцеве лікування слід продовжувати до зникнення ознак ураження шкіри або слизової оболонки. Тривалість зовнішнього застосування до 14 днів.

Схема застосування препарату Протефлазід® у педіатричній практиці:

Діти віком до 1 року

по 1 краплі на день;

Діти від 1 до 2 року

по 1 краплі 2 рази на день.

Діти віком від 2 до 4 років

1-й тиждень - по 1 краплі 2 рази на день;

з 2-го тижня - по 2 краплі 2 рази на день.

Діти віком від 4 до 6 років

1-й тиждень - по 2 краплі 3 рази на день;

з 2-го тижня - по 3 краплі 3 рази на день.

Діти віком від 6 до 9 років

1-й тиждень - по 3 краплі 3 рази на день;

з 2-го тижня - по 6 крапель 3 рази на день.

Діти віком від 9 до 12 років

1-й тиждень - по 4 краплі 3 рази на день;

з 2-го тижня - по 7 крапель 3 рази на день.

Діти віком старші 12 років

1-й тиждень - по 5 крапель 3 рази на день;

з 2-го тижня - по 8 крапель 3 рази на день.

У зв'язку з наявністю у препараті не менше ніж 85 % спирту етилового дітям до 6 років слід розводити дозовану кількість протефлазіду® з цукром в 50 мл кипяченої води.

При рецидивуючому перебігу інфекції курси лікування Протефлазідом® проводять 3-4 рази на рік, а при латентному, у дітей групи ЧТХ, – 2 рази на рік.


Побічна дія. Застосовування препарату, як правило, не викликає побічної дії. Іноді спостерігались шлунково-кишкові розлади (нудота, блювання, діарея), транзиторне підвищення температури до 38 ºС на 3-10 добу терапії препаратом. Наявність даних симптомів потребує корекції дози та режиму застосування препарату.

Алергічні реакції розвиваються рідко, головним чином, у вигляді еритематозних висипань. Ці явища зникали після відміни препарату.


Протипоказання. Виразкова хвороба шлунка та 12-палої кишки в стадії загострення. Протефлазід® не слід застосовувати при наявності даних про гіперчутливість до компонентів препарату.


Передозування. Випадки передозування не описані, але можливі прояви всіх відомих побічних ефектів, особливо з боку шлунково-кишкового тракту. Лікування симптоматичне.


Особливості застосування. При проведенні доклінічних досліджень тератогенного, мутагенного, канцерогенного впливів не виявлено. Клінічний досвід використання препарату протефлазід у II та III триместрах вагітності та в період годування груддю небажаної побічної дії не виявив. Проте необхідно дотримуватися загальних правил призначення лікарських засобів вагітним, оцінюючи співвідношення доцільність/ризик.

При лікуванні вірусного гепатиту у 10–15 % хворих з вираженим цитолітичним синдромом спостерігається підйом активності амінотрансфераз (рідше рівня білірубіна), який суттєво не впливає на перебіг відновних процесів в печінці та не потребує відміни препарату.

Негативного впливу на виконання потенційно небезпечних видів діяльності, які потребують особливої уваги та швидкої реакції, не виявлено.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Можливі та доцільні комбінації протефлазіду® з антибіотиками. Негативні прояви внаслідок взаємодії з іншими лікарськими препаратами невідомі.


Умови та термін зберігання. Зберігати у захищеному від світла і недоступному для дітей місці при кімнатній температурі 15-25 ºС. Допустимим є утворення гелеподібної структури, яка руйнується при струшуванні і нагріванні до 30 ºС.

Термін придатності: 3 роки.

Після закінчення терміну придатності використання препарату не дозволяється.
Каталог інструкцій