ІнфоЛікі Інструкції до ліків Категорії Головна
Уся інформація, яка заходиться на сайті, розміщена виключно для ознайомлення. Не займайтесь самолікуванням! Перед вживанням будь-якого препарату обов’язково порадьтесь із лікарем!
Адміністрація сайту не несе відповідальності за наслідки використання інформації користувачем сайту.

ПИЖМА КВІТКИ
ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ПИЖМА КВІТКИ

(TANACETI FLORES)


Загальна характеристика:

міжнародна назва: Tanacetum vulgarae L.;

Основні фізико-хімічні властивості: подрібнена сировина: цілісні квіткові кошики, окремі трубчасті квітки, квітколожа і їх шматочки, шматочки квітконосів, які проходять крізь сито з отворами діаметром 7 мм. Колір жовтий, бурувато-зелений, світло-зелений. Запах своєрідний. Смак пряний, гіркий;

порошок крупний: суміш шматочків квітколож, квітконосів, цілісних або подрібнених трубчастих квіток, які проходять крізь сито з отворами діаметром 2 мм. Колір жовтий, бурувато-зелений, світло-зелений. Запах своєрідний. Смак пряний, гіркий;


Склад: пижма квітки.


Форма випуску. Квітки.


Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються при біліарній патології.


Kод АТС А05АХ10**.


Фармакологічні властивості. Квітки пижма містять олію ефірну, флавоноїди, дубильні та гіркі речовини, каротиноїди, аскорбінову кислоту, алкалоїди, органічні кислоти. Цей комплекс біологічно активних речовин має жовчогінну, протимікробну, протиглистну, фітонцидну, в'яжучу та протизапальну дію.


Показання для застосування. Аскаридоз, гострики; захворювання печінки та жовчовивід-них шляхів (гепатити, холецистити, ангіохоліти); шлунково-кишкові захворювання (гіпоа-цидні гастрити, виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки зі зниженою кислот-ністю, коліти, ентероколіти).


Спосіб застосування та дози. 6 г ( 1 столова ложка) квіток вміщують в емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) гарячої кип'яченої води, закривають кришкою і настоюють на киплячій водяній бані 15 хв. Охолоджують при кімнатній температурі 45 хв, проціджують, залишок віджимають до процідженого настою. Об'єм настою доводять кип'яченою водою до 200 мл. Дорослі приймають у теплому вигляді по 1 столовій ложці 3-4 рази на день за 15 хв до їди. Діти: 12-14 років - по 1 чайній ложці, 14-16 років - по 1 десертній ложці, 16-18 років - по 1 столовій ложці 3 рази на день за 15 хв до їди. Перед вживанням настій рекомендується збовтувати.

2 фільтр-пакети вміщують в скляний або емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) окропу, закривають і настоюють 15 хв. Дорослі приймають у теплому вигляді по 2 столові ложки 3-4 рази на день за 15 хв до їди. Діти: 12-14 років - по 1 десертній ложці, 14-16 років - по 1 столовій ложці, 16-18 років - по 2 столові ложки 3 рази на день за 15 хв до їди.

Тривалість курсу лікування визначається лікарем індивідуально з урахуванням характеру, ступеня тяжкості та особливостей перебігу захворювання, стабільності досягну-того терапевтичного ефекту і переносимості препарату, але не більше 3-4 тижнів.


Побічна дія. При індивідуальній підвищеній чутливості до препарату можливий розвиток алергічних реакцій (гіперемія, висипи, свербіж та набрякання шкіри).


Протипоказання. Вагітність, період лактації, діти до 12 років.


Передозування. Передозування викликає диспептичні розлади, блювання, в тяжких випадках - судоми. При появі подібних симптомів, припинити прийом препарату. Лікування симптоматичне.


Особливості застосування. Лікування проводять під наглядом лікаря.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Невідома.


Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Приготований настій – у прохолодному (8-15ºС) місці, не більше 2 діб.

Термін придатності - 3 роки.




Каталог інструкцій