ІнфоЛікі Інструкції до ліків Категорії Головна
Уся інформація, яка заходиться на сайті, розміщена виключно для ознайомлення. Не займайтесь самолікуванням! Перед вживанням будь-якого препарату обов’язково порадьтесь із лікарем!
Адміністрація сайту не несе відповідальності за наслідки використання інформації користувачем сайту.

МІДОКАЛМ
ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

МІДОКАЛМ

(MYDOCALM)


Загальна характеристика:

Основні фізико-хімічні властивості: безбарвний або трохи зеленкуватий, прозорий, практично не містить частинок розчин;


Склад: 1 ампула (1 мл) містить 100 мг толперизону гідрохлориду і 2,5 мг лідокаіну гідрохлориду;

допоміжні речовини: метилпарагідроксибензоат, ефір діетиленгліколя моноетиловий, вода дистильована для ін'єкцій.


Форма випуску. Розчин для ін'єкцій.


Фармакотерапевтична група. Міорелаксант центральної дії.


Kод АТС М03ВХ04.


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Міорелаксант центральної дії. Має мембраностабілізуючоу, місцевоанестезуючу дію, гальмує провідність імпульсів первинних аферентних волокон і рухових нейронів, що призводить до блокування спинномозкових моно- і полісинаптичних рефлексів. З іншого боку, імовірно, вторинно гальмує вихід медіаторів шляхом гальмування надходження Са2+ у синапси. У стовбурі мозку гальмує проведення збудження по ретикулоспінальному шляху.

Підсилює периферичний кровотік незалежно від впливу центральної нервової системи. У розвитку цього ефекту може відігравати роль слабкий спазмолітичний та антиадренергічний ефект толперизону.

Фармакокінетика. Біологічна доступність через виражений метаболізм становить близько 20%.

Толперизон екстенсивно метаболізується в печінці та нирках. Видаляється через нирки, майже завжди (більш ніж у 99%) у вигляді метаболітів.

Фармакологічна активність метаболітів невідома. Час напіввиведення після внутрішньовенного ведення становить приблизно 1,5 години.


Показання для застосування. Лікування патологічно посиленого тонусу, спазмів посмугованої мускулатури, що виникає внаслідок органічного неврологічного захворювання (ураження пірамідних шляхів, розсіяний склероз, цереброваскулярний інсульт, мієлопатія, енцефаломієліт і т.п.).

Лікування м'язової гіпертонії, м'язових спазмів, м'язових контрактур, що супроводжують захворювання органів руху (наприклад, спондильоз, спондилоартроз, цервікальні та люмбальні синдроми, артрози великих суглобів).

Відновне лікування після ортопедичних і травматологічних операцій.

Облітеруючі захворювання судин (облітеруючий артеріосклероз, діабетична ангіопатія, облітеруючий тромбангіт, хвороба Рейно, дифузна склеродермія), також захворювання, що виникають на основі розладу іннервації судин (акроціаноз, інтермітуюча ангіоневротична дисбазія).


Спосіб застосування та дози. Дорослим: парентерально два рази на добу внутрішньом'язово по 100 мг, або по 100 мг один раз на добу у вигляді повільного внутрішньовенного введення.

Для дітей: ін'єкційний розчин не можна вводити в дитячому віці.


Побічна дія. М'язова слабкість, головний біль, гіпотензія, нудота, блювання, відчуття дискомфорту в животі. При зменшенні дози побічні явища, звичайно, зникають.

У деяких випадках зустрічається реакція надчутливості (свербіж шкіри, еритема, кропив'янка, ангіоневротичний набряк, анафілактичний шок, задишка).


Протипоказання. Надчутливість до будь-якого з компонентів препарату.

Тяжка міастенія.

Відносні протипоказання. Вагітність (насамперед перший триместр). Не рекомендується також у період годування груддю.


Передозування. Даних про передозування Мідокалму мало. Специфічного антидота немає, при передозуванні препарату рекомендується загальне симптоматичне лікування.


Особливості застосування. Ін'єкційний розчин не можна вводити дітям.

Вагітність, годування груддю. Оскільки даних про дослідження препарату на людях поки немає, під час вагітності Мідокалм може застосовуватися (особливо в першому триместрі вагітності) лише у випадку, якщо очікувана користь однозначно перевищує ризик потенційного ураження плоду.

Оскільки даних про проникнення толперизону в материнське молоко немає, під час годування груддю застосування препарату не рекомендується.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Даних про взаємодії, що обмежують застосування Мідокалма, немає. Хоча толперизон впливає на центральну нервову систему, він не викликає седативного ефекту, тому може застосовуватися в комбінації із седативними, снодійними, транквілізуючими засобами. Не впливає на дію алкоголю щодо центральної нервової системи.

Підсилює дію ніфлюмінової кислоти, тому при одночасному застосуванні необхідне зниження дози ніфлюмінової кислоти.


Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі 8 - 15 ºС, в захищеному від світла місці.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Термін придатності – 3 роки.
Каталог інструкцій