ІнфоЛікі Інструкції до ліків Категорії Головна
Уся інформація, яка заходиться на сайті, розміщена виключно для ознайомлення. Не займайтесь самолікуванням! Перед вживанням будь-якого препарату обов’язково порадьтесь із лікарем!
Адміністрація сайту не несе відповідальності за наслідки використання інформації користувачем сайту.

МЕДОВІР
ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

МЕДОВІР

(MEDOVIR)


Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: acyclovir; 9- (2 гідроксіетоксиметил) гуанін, або 2 – аміно – 1, 9 – дигідро – 9 – (2 – гідроксіетоксиметил) – 6Н – пурин – 6ОН;

Основні фізико-хімічні властивості: білий або майже білий однорідний крем;


Склад: 1 г крему містить ацикловіру 50 мг;

допоміжні речовини: спирт цетостериловий, парафін білий твердий, парафін рідкий, диметикон, триетаноламін, пропіленгліколь, гліцерол, полоксамер 407, карбомер 934, вода очищена.


Форма випуску. Крем.


Фармакотерапевтична група. Противірусні засоби для місцевого застосування.


Kод АТС АTC D06B В03.


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Противірусний препарат для місцевого застосування. Високоактивний відносно вірусу простого герпесу (Herpes simplex) 1-го та 2-го типів, вірусу Varicella zoster, менш активний відносно вірусу Епштейна-Барра і цитомегаловірусу. Під впливом вірусної тимідинкінази виникає перетворення ацикловіру в моно-, ди- та трифосфат ацикловіру. Останній взаємодіє з вірусною ДНК-полімеразою та вбудовується у ДНК, що сприяє формуванню дефектної ДНК вірусу та веде до пригнічення реплікації нової генерації вірусів. Ацикловір при герпесі попереджує винекнення нових елементів висипу, зменшує можливість шкірної дисемінації та вісцеральних ускладнень, прискорює загоєння ушкоджень, зменшує біль в гострій фазі герпесу.

Фармакокінетика. При зовнішньому застосуванні Медовір не виявляється в сироватці крові. При нанесенні крему на уражені ділянки шкіри в ній утворюється терапевтична концентрація препарату, яка підтримується на постійному рівні не менше 5 годин.


Показання для застосування. Для лікування інфекцій шкіри та зовнішніх слизових оболонок, спричинених вірусом Herpes simplex 1-го або 2-го типу, як первинних, так і рецидивуючих; інфекції шкіри, слизових оболонок, спричинених вірусами Varicella zoster (вітряна віспа, оперізувальний лишай).


Спосіб застосування та дози. Лікування слід призначати при виникненні перших симптомів герпетичної інфекції.

Рекомендується використовувати гумові рукавички або напальчники для попередження розповсюдження інфекції. Медовір наносять на уражені ділянки шкіри чи зовнішні слизові оболонки, слід також наносити на прилеглі до ураженої поверхні ділянки шкіри.

Медовір необхідно використовувати 5 разів на добу, кожні 3 – 4 години (немає необхідності використовувати вночі). Курс лікування 5 діб. Якщо загоєння не закінчилося, продовжити лікування протягом наступних 5 діб.


Побічна дія. Звичайно добре переноситься. Дуже рідко може виникнути печіння, почервоніння, свербіж та висихання шкіри. При попаданні на слизові оболонки рота, очей, піхви можливе їх запалення. Алергічні реакції.


Протипоказання. Протипоказаний хворим з гіперчутливістю до ацикловіру або пропілену; дитячий вік до 3 місяців.


Передозування. Про передозування Медовіру при місцевому застосуванні повідомлень немає.


Особливості застосування. Для ефективності лікування препарат рекомендується застосовувати при виникненні перших симптомів герпесу. Уникати статевих контактів при наявності симптомів герпесу в одного із статевих партнерів. Не допускати проникнення Медовіру на слизові оболонки рота, носа, очей, піхви. Медовір не рекомендується використовувати в період вагітності та лактації.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Пробенецид уповільнює період виведення препарату та збільшує період напіввиведення.


Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому місці при температурі 15 – 25ºС. Не заморожувати. Термін придатності – 3 роки.
Каталог інструкцій