ІнфоЛікі Інструкції до ліків Категорії Головна
Уся інформація, яка заходиться на сайті, розміщена виключно для ознайомлення. Не займайтесь самолікуванням! Перед вживанням будь-якого препарату обов’язково порадьтесь із лікарем!
Адміністрація сайту не несе відповідальності за наслідки використання інформації користувачем сайту.

ХОНДРОКСИД ®
ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ХОНДРОКСИД®

(Chondroxidе)


Загальна характеристика:

хімічна назва: хондроїтин-4-(гідроген сульфат);

Основні фізико-хімічні властивості: мазь світло-жовтого кольору, із запахом диметилсульфоксиду;


Склад: у 1 г мазі міститься хондроїтину сульфату 50 мг;

допоміжні речовини: диметилсульфоксид, ланолін безводний, вазелін медичний, вода очищена.


Форма випуску. Мазь для зовнішнього застосування.


Фармакотерапевтична група. Засоби, які застосовуються місцево при болю у суглобах і м'язах.


Kод АТС М01АХ25.


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Основною діючою речовиною комплексного препарату є хондроїтину сульфат, який виділяють з хрящової тканини трахеї великої рогатої худоби. Ця речовина впливає на фосфорно-кальцієвий обмін у хрящовій тканині, уповільнює резорбцію кісткової тканини, гальмує процес дегенерації хрящової тканини, перешкоджає стисканню сполучної тканини і відіграє роль своєрідного мастила суглобових поверхней. Нормалізує продукцію суглобової рідини, покращує рухомість суглобів, бере участь у відтворенні основної речовини кісткової та хрящової тканини. Хондроїтину сульфат захищає хрящ при ушкодженнях і має здатність підтримувати реосинтез його матриксу. При зовнішньому застосуванні препарат уповільнює прогресування остеоартрозу, нормалізує обмін речовин у гіаліновій тканині, стимулює регенерацію суглобового хряща, зменшує запалення та біль в уражених суглобах, покращує якість життя хворого. У дослідженнях in vitro одержано докази протизапальної активності хондроїтину сульфату, спрямованої в основному на клітинний компонент запалення, речовина стимулює синтез гіалуронової кислоти і протеогліканів, пригнічує дію протеолітичних ферментів. Диметилсульфоксид має протизапальні, аналгезуючі та фібринолітичні властивості, сприяє кращому проникненню диметилсульфоксиду через клітинні мембрани вглиб тканин.

Фармакокінетика. Хондроітину сульфат є високомолекулярним мукополісахаридом з молекулярною масою 20 000 - 30 000. Максимальна концентрація його у плазмі крові досягається через 3 - 4 години після застосування, а у синовіальній рідині – через 4 - 5 годин. Біодоступність – 13 %. Виводиться в основному нирками протягом 24 годин.

Молекулярна маса диметилсульфоксиду– 78,13. Після місцевого застосування добре абсорбується, метаболізує до диметилсульфону і диметилсульфіду. Диметилсульфоксид і диметилсульфон виводяться з сечею і з калом, інші метаболіти виводяться через шкіру.


Показання для застосування. Лікування та профілактика остеохондрозу, остеоартрозу периферичних суглобів та хребта.


Спосіб застосування та дози. Препарат призначений для зовнішнього застосування. Мазь наносять тонким шаром над осередком запалення і втирають протягом 2 - 3 хвилин до повного її вбирання шкірою. Процедуру повторюють 2 - 3 рази на день. Як правило, курс лікування становить 2-3 тижні.


Побічна дія. Алергічні реакції.


Протипоказання. Індивідуальна підвищена чутливість до препарату.


Передозування. Передозування не можливе. При появі симптомів подразнення шкіри у місці застосування мазі лікування слід припинити.


Особливості застосування. У період вагітності і лактації та у дитячому віці ефективність та безпека препарату не встановлені. Уникати потрапляння препарату на слизові оболонки та відкриті рани. Не слід перевищувати рекомендованих доз і тривалості лікування.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами. До теперішнього часу не відома.


Умови та термін зберігання. Зберігати у захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі від 2 до 20 ºС. Термін придатності - 3 роки. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.
Каталог інструкцій