ІнфоЛікі Інструкції до ліків Категорії Головна
Уся інформація, яка заходиться на сайті, розміщена виключно для ознайомлення. Не займайтесь самолікуванням! Перед вживанням будь-якого препарату обов’язково порадьтесь із лікарем!
Адміністрація сайту не несе відповідальності за наслідки використання інформації користувачем сайту.

ХОНДРОКСИД ®
ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ХОНДРОКСИД®


Склад.

Діюча речовина: хондроїтин-4-(гідроген сульфат);

1 таблетка містить хондроїтину сульфату 250 мг;

допоміжні речовини: кальцію стеарат, кросповідон, повідон, целюлоза мікрокристалічна, магнію карбонат.


Лікарська форма. Таблетки.

Таблетки від білого з жовтуватим відтінком до білого з кремуватим відтінком кольору, із вкрапленнями, рискою та фаскою.


Фармакотерапевтична група. Нестероїдні протизапальні та протиревматичні засоби.


Kод АТС М01А Х25.


Фармакологічні властивості. Натуральний компонент хондроїтину сульфат одержують із хрящової тканини трахеї великої рогатої худоби. Хондроїтину сульфат є високомолекулярним мукополісахаридом, який гальмує процеси дегенерації хрящової тканини, що перешкоджає стисканню сполучної тканини. Пригнічує ферменти, які зумовлюють ураження хрящової тканини. Препарат стимулює синтез глікозаміногліканів, сприяє відновленню суглобової сумки та хрящових поверхонь суглобів, збільшує продукцію внутрішньосуглобової рідини, стимулює синтетичні процеси у хондроцитах, покращуючи їхню структуру. Сприяє відновленню основної речовини у хрящовій тканині та зменшує запалення. Потенційно препарат може перешкоджати утворенню фібринових тромбів у синовіальному та субхондральному мікроциркуляторному руслі.

Препарат уповільнює прогресування остеоартрозу та остеохондрозу, нормалізує обмін речовин у гіаліновій тканині, стимулює регенераційні процеси у суглобовому хрящі. При застосуванні препарату зменшується біль та покращується рухливість уражених суглобів, при цьому терапевтичний ефект зберігається протягом тривалого часу після закінчення курсу терапії.

При одноразовому прийомі внутрішньо середньотерапевтичної дози максимальна концентрація у плазмі досягається через 3-4 год., у синовіальній рідині через 4-5 год. Накопичується здебільшого у хрящовій тканині (максимальна концентрація у суглобовому хрящі досягається через 48 год.); синовіальна оболонка не є перешкодою для його проникнення у порожнину суглоба.

Виводиться в основному нирками протягом 24 годин.


Показання для застосування. Дегенеративно-дистрофічні захворювання суглобів та хребта: лікування та профілактика розвитку остеоартрозу, остеохондрозу хребта.


Протипоказання. Індивідуальна підвищена чутливість до препарату. Період вагітності та лактації.


Особливі застереження. Застосовувати з обережністю при кровотечах або схильності до них.


Застосування у період вагітності або годування груддю. Протипоказано застосування.


Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Не впливає.


Діти. Безпека та ефективність застосування не встановлена, тому препарат не застосовують у дитячому віці.


Спосіб застосування та дози. Дозування та тривалість застосування препарату для лікування та з метою профілактики захворювань суглобів та хребта є однаковими. Препарат застосовують внутрішньо дорослим по 0,5 г (2 таблетки) 2 рази на добу. Таблетки приймають, запиваючи невеликою кількістю води. Рекомендована тривалість початкового курсу складає 6 місяців. Слід взяти до уваги, що терапевтична дія препарату зберігається протягом 3-5 місяців після його відміни залежно від локалізації та стадії захворювання. При необхідності можливе проведення повторних курсів лікування, тривалість яких визначається індивідуально.


Передозування.. Випадки передозування невідомі.


Побічні ефекти. Алергічні реакції у вигляді висипів на шкірі; нудота, діарея.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Можливе підсилення дії непрямих антикоагулянтів, антиагрегантів, фібринолітиків, що потребує частого контролю показників згортання крові при сумісному застосуванні. При одночасному застосуванні з не- стероїдними протизапальними засобами можливе підсилення болезаспокійливого ефекту останніх.


Термін придатності. 2 роки. Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.


Умови зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 20 ºС.
Каталог інструкцій