ІнфоЛікі Інструкції до ліків Категорії Головна
Уся інформація, яка заходиться на сайті, розміщена виключно для ознайомлення. Не займайтесь самолікуванням! Перед вживанням будь-якого препарату обов’язково порадьтесь із лікарем!
Адміністрація сайту не несе відповідальності за наслідки використання інформації користувачем сайту.

ХОНДРОІТИН-ФІТОФАРМ
ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ХОНДРОІТИН-ФІТОФАРМ

(CHONDROITIN-PHYTOPHARM)


Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: chondroitin sulfate; хондроїтин сульфат (хондроїтин сульфат натрію);

Основні фізико-хімічні властивості: емульгель білого кольору, зі слабким специфічним запахом;


Склад: 1 г емульгелю містить хондроїтину сульфату натрію 0,05 г;

допоміжні речовини: диметилсульфоксид, полісорбат 60, кокоїл каприлокапрат, спирт цетостеариловий, пропіленгліколь, диметикон, гідроксипропілкрохмалю фосфат, імідосечовина, вода очищена.


Форма випуску. Емульгель для зовнішнього застосування.


Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовують при патології опорно-рухового апарату. Хондроітин сульфат.


Kод АТС М01А Х25.


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Хондропротекторний, хондростимулюючий, репаративний, протизапальний, знеболювальний засіб. Хондроітин сульфат – високомолекулярний мукополісахарид, що є природним компонентом суглобового хряща; він бере участь у побудові основної речовини хрящової і кісткової тканини. Поліпшує фосфорно-кальцієвий обмін у хрящовій тканині, пригнічує ферменти, що порушують структуру і функцію суглобового хряща, гальмує процеси дегенерації хрящової тканини. Стимулює синтез глюкозаміногліканів, нормалізує метаболізм гіалінової тканини, сприяє регенерації хрящових поверхонь і суглобової сумки. Запобігає компресії сполучної тканини, збільшує продукцію суглобової рідини і рухомість уражених суглобів. Уповільнює резорбцію кісткової тканини, знижує втрату кальцію і прискорює процеси репарації кісткової тканини, гальмує прогресування остеоартрозу.

Препарат зменшує болісність суглобів у спокої та під час ходьби, послаблює прояв запалення, сприяє зниженню потреби у нестероїдних протизапальних засобах.

Фармакокінетика. Хондроітин сульфат при нашкірному нанесенні проникає крізь шкірний бар'єр. Максимальна концентрація у плазмі крові досягається через 3 - 4 год після застосування. Хондроітин сульфат характеризується високою тропністю до тканин, багатих на глюкозаміноглікани, що зумовлює його високу біодоступність щодо хряща і кістки, яка становить 13 %. При курсовому застосуванні препарат накопичується у тканинах опорно-рухового апарату, а саме — в суглобовому хрящі і синовіальній рідині. Виведення препарату відбувається нирками протягом 24 год.


Показання для застосування. Дегенеративно-дистрофічні захворювання суглобів і хребта (переважно локалізовані форми): остеоартроз, остеохондроз.


Спосіб застосування та дози. Дорослим і дітям старше 12 років мазь наносять 2 - 3 рази на добу тонким шаром на шкіру у ділянці ураження, легко втираючи в шкіру до повного всмоктування. Тривалість курсу лікування визначається індивідуально, залежно від ефективності і переносимості терапії та, як правило, становить 2 - 3 тижні.


Побічна дія. Препарат звичайно добре переноситься, однак можуть виникнути шкірні реакції у вигляді свербежу, гіперемії, печіння, висипання у місцях аплікації, що потребує відміни препарату.


Протипоказання. Тромбофлебіти, індивідуальна підвищена чутливість до компонентів препарату, схильність до кровоточивості.


Передозування. Випадки передозування препарату не описані. За умови дотримання рекомендацій щодо застосування передозування препарату є малоймовірним.


Особливості застосування. Препарат слід наносити лише на неушкоджені ділянки шкіри, запобігаючи потраплянню на відкриті рани, в очі та на слизові оболонки.


Вагітність і лактація. В період вагітності та лактації можливість застосування препарату визначає лікар.

Застосування в педіатрії.. Емульгель Хондроітин-Фітофарм слід з обережністю призначати дітям.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При нашкірному застосуванні препарату його взаємодії з іншими лікарськими засобами не встановлено.


Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі 15 - 25 ºС. Не заморожувати.

Термін придатності – 1,5 роки.
Каталог інструкцій