ІнфоЛікі Інструкції до ліків Категорії Головна
Уся інформація, яка заходиться на сайті, розміщена виключно для ознайомлення. Не займайтесь самолікуванням! Перед вживанням будь-якого препарату обов’язково порадьтесь із лікарем!
Адміністрація сайту не несе відповідальності за наслідки використання інформації користувачем сайту.

ХОНДРАСИЛ
ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ХОНДРАСИЛ

(CHONDRASIL)


Загальна характеристика:

Основні фізико-хімічні властивості: мазь блідо - жовтого кольору зі слабким специфічним запахом;


Склад: 1 г мазі містить хондроїтину натрію сульфату – 0,05 г; диметилсульфоксиду – 0,1 г;

допоміжні речовини: ланолін безводний, вазелін білий, вода очищена.


Форма випуску. Мазь.


Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовують при патології опорно-рухового апарату.


Kод АТС М09АХ10.

Фармаклогічні властивості.

Фармакодинаміка. Хондропротекторний, хондростимулюючий, регенеруючий, репаративний, протизапальний, знеболювальний засіб. Бере участь у побудові основної речовини хрящової і кісткової тканин. Поліпшує фосфорно-кальцієвий обмін у хрящовій тканині, пригнічує ферменти, що порушують структуру і функцію суглобового хряща, гальмує процеси дегенерації хрящової тканини. Стимулює синтез глюкозаміногліканів, нормалізує метаболізм гіалінової хрящової тканини, сприяє регенерації хрящових поверхонь і суглобової сумки. Попереджує компресію сполучної тканини, збільшує продукцію суглобової рідини і рухомість уражених суглобів. Уповільнює резорбцію кісткової тканини, знижує втрату кальцію і прискорює процеси репарації кісткової тканини, гальмує прогресування остеоартрозу.

Препарат зменшує болісність суглобів у стані спокою та під час ходьби, послаблює запалення в уражених суглобах, сприяє зниженню потреби у нестероїдних протизапальних засобах.

Диметилсульфоксид, що входить до складу препарату, виявляє протизапальну, аналгічну і фібринолітичну дію, сприяє кращому проникненню хондроїтину крізь клітинні мембрани.

Фармакокінетика. Фармакокінетика хондроїтину сульфату при нашкірному застосуванні не досліджена. Разом з цим відомо, що потрапляючи у системний кровоток, хондроїтину сульфат характеризується високою тропністю до тканин, багатих на глюкозаміноглікани, що зумовлює його високу біодоступність по відношенню до хряща і кістки, яка складає 13 %. При курсовому застосуванні препарат накопичується у тканинах опорно-рухового апарату, а саме в суглобовому хрящі і синовіальній рідині. Виведення препарату відбувається нирками упродовж 24 годин.

При нашкірній аплікації препарату диметилсульфоксид інтенсивно всмоктується, період напівабсорбції складає 3–4 години. Диметилсульфоксид поступає у системний кровоток, надходить у грудне молоко. Елімінація відбувається, головним чином, нирками. Період напіввиведеня складає 11 – 14 годин.


Показання для застосування. Дегенеративно-дистрофічні захворювання суглобів і хребта (переважно локалізовані форми): остеоартроз, міжхребцевий остеохондроз.


Спосіб застосування та дози. Мазь наносять 2–3 рази на добу тонким шаром на шкіру у ділянці ураження, легко втираючи до повного всмоктування. Тривалість курсу лікування визначається індивідуально в залежності від ефективності і переносимості терапії і, як правило, становить 2–3 тижні.


Побічна дія. Шкірні алергічні реакції: свербіж, гіперемія, печіння, висип.


Протипоказання. Тромбофлебіт, індивідуальна підвищена чутливість до компонентів препарату, зокрема до хондроїтин сульфату.


Передозування. Випадки передозування препарату не описані. Можливі випадки гіперчутливості, що потребують відміни препарату та проведення симптоматичної терапії.


Особливості застосування. Препарат слід наносити лише на неушкоджені ділянки шкіри, запобігаючи потраплянню на відкриті рани, в очі і на слизові оболонки. Застосування препарату у період вагітності та годування груддю вирішується індивідуально, залежно від клінічної ситуації.

Досвід застосування препарату у дітей відсутній.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При нашкірному застосуванні препарату його взаємодії з іншими лікарськими засобами не встановлено.


Умови та термін зберігання. Зберігати в захищеному від світла і недоступному для дітей місці при температурі не вище 25ºС.

Термін придатності – 2 роки.
Каталог інструкцій