ІнфоЛікі Інструкції до ліків Категорії Головна
Уся інформація, яка заходиться на сайті, розміщена виключно для ознайомлення. Не займайтесь самолікуванням! Перед вживанням будь-якого препарату обов’язково порадьтесь із лікарем!
Адміністрація сайту не несе відповідальності за наслідки використання інформації користувачем сайту.

ХОЛЕНЗИМ
ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

ХОЛЕНЗИМ

(CHOLENZIMUM)


Загальна характеристика:

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки, вкритi оболонкою, білого кольору з двоопуклою поверхнею; на поперечному розрiзi видно два шари;


Склад: 1 таблетка мiстить жовчі сухої - 0,1 г, залози підшлункової висушеної - 0,1 г, слизової оболонки тонких кишок висушеної - 0,1 г;

допомiжнi речовини: цукор, борошно пшеничне, магнiю карбонат основний, аеросил, титану діоксид, кальцiю стеарат, желатин, вiск бджолиний.


Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.


Фармакологічна група. Засоби, що застосовуються при захворюваннях печінки та жовчовивідних шляхів.


Kод АТС А05АХ10.


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Холензим – комбінований препарат тваринного походження, має властивості справжнього холеретику. За рахунок жовчних кислот, що входять до його складу, рефлекторно стимулює утворення жовчі, підвищує концентрацію в ній жовчних кислот, посилює секреторну і моторну функцію травного тракту, знижує вміст холестерину в крові. Панкреатичні ферменти трипсин і амілаза, що входять до складу препарату, полегшують перетравлювання вуглеводів і білків та сприяють їх більш повному всмоктуванню в тонкому кишечнику.

Фармакокінетика. Дія препарату Холензим є сукупною дією його компонентів, тому проведення кінетичних досліджень є неможливим; усі разом компоненти препарату не можуть бути простежені за допомогою маркерів або біодосліджень. З цієї ж причини неможливо визначити і метаболіти препарату.


Показання для застосування. Застосовують при хронічних гепатитах, холециститах, хронічному панкреатиті з порушенням екзокринної функції підшлункової залози, функціональних розладах шлунково-кишкового тракту, при дискінезії жовчних шляхів.


Спосіб застосування та дози. Дорослим і дітям старше 12 років Холензим призначають внутрішньо по 1 таблетці 1 - 3 рази на добу після їди. Курс лікування один – два місяці.


Побічна дія. Можливi реакцiї, зумовлені пiдвищеною чутливiстю (чхання, сльозотеча, почервонiння шкiри, висип). Пiд час їх появи необхiдно припинити вживання препарату.


Протипоказання. Гострий панкреатит, загострення хронічного панкреатиту, гострий гепатит, гостра дистрофія печінки, загострення виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки, підвищена чутливість до компонентів препарату. Діти до 12 років.


Передозування. При тривалому застосуванні високих доз можливі нудота, печія, діарея, шкірний висип, підвищення рівня трансаміназ у крові.

Лікування симптоматичне.


Особливості застосування. Приймати таблетки, не розжовуючи, з великою кількістю рідини. Не рекомендується перевищувати добову дозу.

В періоди вагітності і лактації препарат застосовують лише у тому випадку, коли потенційна користь від застосування препарату перевищує можливий ризик для плода.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Можливе одночасне призначення вітамінів, аналгетиків; при тривалому застосуванні можливе зниження всмоктування заліза.


Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному вiд свiтла та недоступному для дітей мiсцi, при температурі не вище 25 ºС. Термін придатності - 2 роки.
Каталог інструкцій