ІнфоЛікі Інструкції до ліків Категорії Головна
Уся інформація, яка заходиться на сайті, розміщена виключно для ознайомлення. Не займайтесь самолікуванням! Перед вживанням будь-якого препарату обов’язково порадьтесь із лікарем!
Адміністрація сайту не несе відповідальності за наслідки використання інформації користувачем сайту.

ХОЛАГОЛ
ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ХОЛАГОЛ

(CHOLAGOL®)


Загальна характеристика:

Основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина червоно-жовтого кольору, злегка флуоресціююча, з ароматним запахом;


Склад: 10 мл містять пігментів кореня куркуми 0,0225 г, франгулаемодину 0,0090 г, магнію саліцилату 0,1800 г, олій ефірних 5,5 г (олії ефірної м'яти перцевої 3,6 г та олії ефірної евкаліптової 1,9226 г);

допоміжні речовини: етанол безводний, левоментол, олія маслинова.


Форма випуску. Краплі для перорального застосування.


Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються при захворюваннях печінки і жовчовивідних шляхів. Комбіновані засоби.


Kод АТС А05А Х10.


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Холагол містить речовини, переважно рослинного походження, з жовчогінною та помірною спазмолітичною, протизапальною, дезінфікуючою і проносною дією. Препарат ефективно стимулює секрецію жовчі, поліпшує ії відтік із печінки, а також прискорює процес спорожнення жовчного міхура. Пігменти кореня куркуми, саліцилат магнію, ефірні оліїї евкаліпта та м'яти перцевої стимулюють холеретичний ефект. Саліцилат магнію також забезпечує холекінетичний, протизапальний, дезінфікуючий ефект. Ефірна олія м'яти перцевої має протизапальну, легку спазмолітичну дію при болючих спазмах біліарного тракту, полегшує елімінацію конкрементів. Помірна послаблююча дія Холаголу забезпечується франгулаемодином.

Фармакокінетика не вивчалась.


Показання для застосування. Жовчокам'яна хвороба, хронічний холецистит і холангіт (у фазі ремісії), диспептичний синдром при хронічних захворюваннях печінки та після операції на жовчовивідних шляхах, гіпомоторна дискінезія жовчного міхура.


Спосіб застосування та дози. Внутрішньо, за 30 хвилин до їди, на грудочці цукру по 5 – 10 крапель 3 рази на день. У разі необхідності (жовчна коліка, що починається) доза може бути збільшена до 20 крапель на 1 прийом. При непереносимості з боку шлунка можна приймати під час або після їди.

Дітям старше 12 років призначається така ж доза, як і дорослим.

Максимальна добова доза – 30 крапель.

Курс лікування Холаголом може тривати від одного до кількох тижнів (максимально – 6 тижнів). Холагол можна застосовувати і короткочасно – при виникненні болю.


Побічна дія. Препарат звичайно добре переноситься. Іноді можуть виникати нудота, блювання, печія, алергічні реакції.


Протипоказання. Вагітність, період лактації. Гострі запальні захворювання гепатобіліарної системи, тяжкі захворювання нирок. Підвищена чутливість до компонентів препарату. Дитячий вік до 12 років.


Передозування. Передозування Холаголу не було описане. В літературі описані тільки симптоми передозування саліцилатами. При повторному застосуванні високих доз саліцилатів може розвинутись "саліцилізм", який виявляється такими симптомами, як запаморочення, шум у вухах, пітливість, нудота, блювання, сплутаність свідомості, що звичайно зникають після зниження дозування. При випадковому прийомі великих доз спостерігаються задишка, підвищення температури тіла, неспокій, кетоз, респіраторний алкалоз, метаболічний ацидоз. Пригнічення ЦНС може призвести до коми (кардіоваскулярний колапс, дихальна недостатність).

Лікування. Насамперед необхідно викликати блювання або промити шлунок, після чого дати хворому активоване вугілля. Далі необхідно контролювати життєві функції, за необхідності – відкоректувати гіперперексію, гіпокаліємію, ацидоз, дегідратацію. Із плазми саліцилати виводяться алкалічним діурезом, гемодіалізом або гемоперфузією.


Особливості застосування. Саліцилати можуть спричинювати у дітей синдром Рея, що проявляється у вигляді енцефалопатії та жирової дегенерації печінки. Найбільша схильність до зазначеного синдрому спостерігається у дітей до 12 років, які страждають на гострі вірусні захворювання, що супроводжуються високою температурою (наприклад, вітряна віспа, грип). Тому дітям до 12 років застосовувати препарат заборонено. Пацієнтам з нирковою недостатністю, з огляду на ризик підвищення рівня магнію у крові, рекомендується контроль його величин.

Препарат містить 11,4% спирту. Тому він може негативно впливати на пацієнтів із тяжкими захворюваннями печінки, хворих на алкаголізм, епілепсію, із захворюваннями і травмами головного мозку.

Холагол не впливає на здатність виконувати роботи, що вимагають підвищеної уваги, координації рухів, швидкого прийняття рішень (наприклад, керування транспортними засобами, обслуговування машин, висотні роботи).


Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Взаємодії до цього часу не писані.


Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі до 25ºС у недоступному для дітей місці. Не охолоджувати, не заморожувати.

Термін придатності – 3 роки.
Каталог інструкцій