ІнфоЛікі Інструкції до ліків Категорії Головна
Уся інформація, яка заходиться на сайті, розміщена виключно для ознайомлення. Не займайтесь самолікуванням! Перед вживанням будь-якого препарату обов’язково порадьтесь із лікарем!
Адміністрація сайту не несе відповідальності за наслідки використання інформації користувачем сайту.

ГІРЧАКА ПТАШИНОГО ТРАВА
ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ГІРЧАКА ПТАШИНОГО ТРАВА

(Herba Polygoni avicularis)


Загальна характеристика:

Основні фізико-хімічні властивості: шматочки стебел, листків та квіток різноманітної форми, колір сірувато-зелений, запах ледь відчутний, смак трохи в'яжучий;


Склад: гірчака пташиного трава.


Форма випуску. Трава.


Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються в урології.


Kод АТС G04BC.


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Гірчака пташиного трава, до складу якої входять дубильні речовини, дегідроаскорбінова кислота, флавонолові глікозиди, кверцетин та авікулярин, каротин, сполуки кремнієвої кислоти, заліза, протеїн, білок, цукор, слизові та смолисті речовини, зменшує проникність стінок судин, підвищує зсідання крові та діурез, знижує артеріальний тиск, посилює скорочення матки, виявляє певний антитоксичний ефект, чинить антимікробну, протизапальну, в'яжучу дію.

Фармакокінетика. Не досліджувалася.


Показання для застосування. Сечокам'яна хвороба.


Спосіб застосування та дози. 3 столові ложки (15 г) трави кладуть в емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) гарячої кип'яченої води, закривають кришкою, нагрівають на киплячій водяній бані 15 хв, настоюють 45 хв при кімнатній температурі, проціджують, віджимають. Об'єм одержаного настою доводять кип'яченою водою до 200 мл.

2 фільтр-пакети кладуть у скляний або емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) окропу, закривають і настоюють 15 хв.

Дорослі та діти старше 12 років приймають по 2 столові ложки 3 рази на добу до їди.

Курс лікування - 20-25 днів. Повторні курси (не більше 4 на рік) проводять після 10-12-денної перерви.


Побічна дія. Алергічні реакції (гіперемія, висипи, свербіж шкіри).


Протипоказання. Підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату, вагітність, годування груддю, дитячий вік до 12 років.


Передозування. Не виявлене.


Особливості застосування.


Вагітність і годування груддю. Безпека та клінічна ефективність препарату при вагітності та в період годування груддю не вивчались.

Безпека та ефективність застосування гірчака пташиного трави у дітей віком до 12 років не встановлені.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не встановлена.


Умови та термін зберігання. Зберігати траву у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці при кімнатній (15-25ºС) температурі; приготовлений настій – у прохолодному (8 - 15ºС) місці не більше 2 діб.

Термін придатності – 3 роки.
Каталог інструкцій