ІнфоЛікі Інструкції до ліків Категорії Головна
Уся інформація, яка заходиться на сайті, розміщена виключно для ознайомлення. Не займайтесь самолікуванням! Перед вживанням будь-якого препарату обов’язково порадьтесь із лікарем!
Адміністрація сайту не несе відповідальності за наслідки використання інформації користувачем сайту.

ГІОКСИЗОН
ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ГІОКСИЗОН

(Hyoxysone)


Загальна характеристика:

Основні фізико-хімічні властивості: мазь жовтого кольору;


Склад: 1 г мазі містить гідрокортизону ацетату 0,01 г; окситетрацикліну гідрохлориду 0,03 г;

допоміжні речовини: ніпагін, масло вазелінове, вазелін медичний.


Форма випуску. Мазь для зовнішнього застосування.


Фармакотерапевтична група. Дерматологічні засоби. Кортикостероїди у комбінації з антибіотиками.


Kод АТС D07СА01.


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Комбінований препарат, пригнічує розвиток запальних реакцій шкіри, особливо алергічного походження, ускладнених бактеріальною інфекцією, у результаті сумарної дії компонентів, які входять до його складу. Оксітетрациклін бактеріостатичний антибіотик широкого спектра дії з групи тетрациклінів. Порушує утворення комплексу між транспортною РНК та рибосомою, що веде до порушення синтезу білка. Активний щодо грамнегативних та грампозитивних бактерій, Rickettsia spp., Chlamidia spp., Mycoplasma spp., Тreponema spp. Гідрокортизон – глюкокортикоїд, має протизапальну, протиалергічну, антиексудативну та протисвербіжну дію. Пригнічує фагоцитоз; зменшує синтез простагландинів та лейкотриєнів через пригнічення активності фосфоліпази А2 та зменшення вивільнення арахідонової кислоти з фосфоліпідних оболонок клітин. Пригнічує вивільнення інтерлейкінів та інших цитокінів, які зумовлюють запальний процес; гальмує вивільнення білків та відкладень колагену на шкірі, перешкоджає розвитку сполучної тканини, послаблює проліферативні процеси.


Показання для застосування. Інфіковані опрілості, фолікуліт, фурункульоз, карбункул, імпетиго, рожа, інфіковані екземи та рани; ерозії, простий та алергічний дерматит, себорея; сонячна еритема, мультиформна ексудативна еритема, укуси комах; алергічні та гнійні захворювання зовнішнього слухового проходу; варикозні виразки голені, опіки, обмороження.


Спосіб застосування та дози. Гіоксизон застосовують місцево.

Дорослим та дітям після 8 років препарат у кількості 0.5 – 1 г наносять тонким шаром безпосередньо на уражену ділянку шкіри по 1-3 рази на добу або під стерильну марлеву пов"язку. Тривалість лікування визначається індивідуально.

При тяжкому перебігу захворювання можливе застосування препарату для лікування кропив"янки новонароджених. Тривалість лікування не більше 7 днів.


Побічна дія. Рідко можливі алергічні реакції, подразнення шкіри, свербіж, висипи. При тривалому застосуванні та/або нанесенні на великі поверхні – ситемні побічні ефекти глюкокортикоїдів. При застосуванні на шкірі обличчя – можливі телеангіоектазії, атрофія підшкірної клітковини у ділянці рота.


Протипоказання. Індивідуальна підвищена чутливість до компонентів препарату, туберкульоз шкіри, пухлини шкіри, передракові стани, мікоз, вірусні захворювання шкіри (герпес, вітряна віспа); вагітність, дитячий вік до 8 років.


Передозування. Випадки передозування Гіоксизону не описані. При правильному застосуванні препарату передозування неможливе.


Особливості застосування. Застосовувати на великих ділянках ураження

в період лактації слід з обережністю.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При застосуванні Гіоксизону істотних явищ несумісності з лікарськими препаратами інших груп не виявлено.


Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі 5-25 ºС. Термін придатності - 3 роки. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.
Каталог інструкцій