ІнфоЛікі Інструкції до ліків Категорії Головна
Уся інформація, яка заходиться на сайті, розміщена виключно для ознайомлення. Не займайтесь самолікуванням! Перед вживанням будь-якого препарату обов’язково порадьтесь із лікарем!
Адміністрація сайту не несе відповідальності за наслідки використання інформації користувачем сайту.

ГІЛОБА
ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ГІЛОБА

(GILOBA)


Загальна характеристика:

міжнародна назва: ginkgo biloba;

Основні фізико-хімічні властивості: м'які, желатинові, непрозорі капсули овальної форми, темно-зеленого кольору. Вміст капсул – масляниста рідина коричневого кольору з вкрапленнями, зі специфічним запахом;


Склад: 1 капсула містить фітосоми гінкго білоба (1: 3) еквівалентно гінкго білоба екстракту

40 мг;

допоміжні речовини: олія сої, олія рослинна гідрогенізована, віск білий, лецитин, желатин, гліцерин, титану діоксид, заліза оксид чорний, хлорофіл Е141;


Форма випуску. Капсули.


Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються при деменції.


Kод АТС N06D X02.


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Капсули Гілоба містять екстракт із листя гінкго дволопатевого, який поліпшує постачання головного мозку киснем та глюкозою. Активними речовинами екстракту є флавонові глікозиди, гінколіди та білобаліди. Вони розширюють кровоносні судини, поліпшують кровотік, гальмують агрегацію тромбоцитів і, регулюючи метаболізм, захищають клітини і тканини від ушкоджень, викликаних гіпоксією. Гілоба поліпшує мозковий кровообіг та метаболізм, запобігає погіршенню розумової діяльності.

Фармакокінетика. Всмоктується близько 60% прийнятого внутрішньо екстракту. Препарат вступає в ентерогепатичну рециркуляцію з максимальною абсорбцією у першому циклі через 1,5 години та в другому – через 12 годин. Період напіввиведення – близько 4,5 годин. За 72 години 38% прийнятої внутрішньо дози екстракту виводиться через легені, 22% – із сечею та 29% – із калом.

Глікозидні флавоноіди всмоктуються у тонкому кишечнику, максимальна концентрація досягається через 2 години прийому, період напіввиведення глікозидів становить 2 – 4 години, а повністю вони виводяться за 24 години.


Показання для застосування. Порушення мозкового кровообігу в осіб похилого віку, що проявляються погіршенням пам'яті та розумових здібностей, відлюдненістю та

занепокоєнням, запамороченням, шумом у вухах, порушенням сну. Порушення периферичного кровообігу в кінцівках.


Спосіб застосування та дози. По 1 капсулі 3 рази на добу після їди, запиваючи водою. Перші прояви поліпшення спостерігаються через 1 місяць після початку терапії. Для тривалого ефекту Гілобу слід приймати не менш ніж 3 місяця.


Побічна дія. Надто рідко – диспепсія, головний біль, шкірно-алергічні реакції (гіперемія, набряк, свербіж). При виникненні реакцій гіперчутливості слід припинити застосування препарату.


Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату. Гострий інфаркт міокарда, гостра або хронічна гіпотензія. Знижене зсідання крові, ерозивний гастрит, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки в стадії загострення, вагітність. Гілобу не призначають дітям молодше 18 років.


Передозування. Симптоми: діарея, диспепсія, нудота.

Лікування: необхідно припинити прийом препарату або знизити дозування. При необхідності призначають підтримуючу терапію.


Особливості застосування. Рідко препарат може викликати шлунково-кишкові розлади в чутливих пацієнтів. Пацієнти з гіпотензією повинні контролювати показники артеріального тиску, внаслідок судинорозширюючого ефекту препарату. Дуже рідко Гілоба викликає седативний ефект, отже, рекомендується оцінити індивідуальну реакцію на препарат до того, як починати керувати транспортними засобами або виконувати інші складні види діяльності. Гілоба не рекомендується для застосування в період вагітності та годування груддю, однак експериментально не встановлено негативного впливу препарату на плід.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами. З обережністю призначають препарат одночасно з ацетилсаліциловою кислотою та антикоагулянтами.


Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі 15–25 ºС. Термін придатності – 2 роки.
Каталог інструкцій