ІнфоЛікі Інструкції до ліків Категорії Головна
Уся інформація, яка заходиться на сайті, розміщена виключно для ознайомлення. Не займайтесь самолікуванням! Перед вживанням будь-якого препарату обов’язково порадьтесь із лікарем!
Адміністрація сайту не несе відповідальності за наслідки використання інформації користувачем сайту.

ГІДРОКОРТИЗОНУ АЦЕТАТ
ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ГІДРОКОРТИЗОНУ АЦЕТАТ

(Hydrocortison acetate)


Загальна характеристика:

міжнародна назва: hydrocortisone;

Основні фізико-хімічні властивості: біла або біла з жовтуватим відтінком суспензія, зі специфічним запахом;


Склад: 1 мл суспензії містить гідрокортизону ацетату 25 мг;

допоміжні речовини: пропіленгліколь, спирт бензиловий, Д-сорбіт, полівінілпіролідон, натрію хлорид, вода для ін'єкцій.


Форма випуску. Суспензія для ін'єкцій.


Фармакотерапевтична група. Препарати кортикостероїдів для системного застосування.


Kод АТС Н02А В09.


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Гідрокортизону ацетат, як і всі глюкокортикостероїди, має протизапальну, десенсибілізуючу, антиалергічну дію, знижує проникність капілярів. Виявляє також противошокову дію та імунодепресивну активність.

Фармакокінетика. Дія препарату починається через 6 – 25 год після введення і триває кілька днів або тижнів.

Підлягає інтенсивному метаболізму в печінці. Метаболіти та незмінний гідрокортизон виділяються з сечею.


Показання для застосування. Застосовується при остеоартритах, моноартрозах, артритах ревматичного та іншого походження, бурситах.


Спосіб застосування та дози. Перед використанням ампулу збовтують до одержання гомогенної суспензії. Препарат вводять у порожнину суглобів по 0,2 – 0,4 мл (залежно від розміру суглоба) 1 раз на тиждень (3 – 5 ін'єкцій на курс). Закінчення лікування має супроводжуватися поступовим зменшенням дози.


Побічна дія. При застосуванні суспензії гідрокортизону ацетату може спостерігатися зниження імунологічної реактивності, яке веде до загострення хронічних інфекцій. Щоб запобігти цим побічним явищам, суспензію гідрокортизону ацетату бажано застосовувати у комплексі з антимікробними засобами. На фоні лікування можуть загостритися виразкові ушкодження шкіри та шлунково-кишкового тракту, підвищуватись артеріальний та внутрішньоочний тиск, уповільнюватися загоєння ран, виникати гіперглікемія, затримка в організмі натрію та посилене виведення калію і кальцію з можливістю розвитку набряків та остеопорозу, підвищуватись згортання крові, порушуватись менструальний цикл.


Протипоказання. Застосування суспензії гідрокортизону ацетату протипоказано при вагітності, цукровому діабеті, артеріальній гіпертензії, вираженому атеросклерозі, тромбоемболічних станах, пієло- та гломерулонефритах з нирковою недостатністю, негенералізованому остеопорозі, алкоголізмі, епілепсії, психічних захворюваннях, синдромі Іценка-Кушинга, виразкових ураженнях шлунково-кишкового тракту, трофічних виразках.


Передозування. Тривале застосування гідрокортизону може призвести до пригнічення та атрофії кори надниркової залози, а також до пригнічення утворення гонадотропних та тиреотропних гормонів гіпофіза.


Особливості застосування. При тривалому лікуванні гідрокортизоном для передбачення гіпокаліємії слід застосовувати препарати калію.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Необхідно дотримуватись обережності при сумісному призначенні гідрокортизону ацетату та пероральних протидіабетичних засобів, антикоагулянтів, саліцилатів, барбітуратів, діуретиків.


Умови та термін зберігання. Зберігають у захищеному від світла місці при температурі від 8 ºС до 15 ºС. Заморожування не допускається.

Термін придатності – 3 роки.
Каталог інструкцій