ІнфоЛікі Інструкції до ліків Категорії Головна
Уся інформація, яка заходиться на сайті, розміщена виключно для ознайомлення. Не займайтесь самолікуванням! Перед вживанням будь-якого препарату обов’язково порадьтесь із лікарем!
Адміністрація сайту не несе відповідальності за наслідки використання інформації користувачем сайту.

БЛАНІЗОЛ ПУР
ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

БЛАНІЗОЛ ПУР

(BLANISOL® PUR)


Загальна характеристика:

Основні фізико-хімічні властивості: прозорий, жовтуватого кольору розчин, з характерним запахом;


Склад: 100 мл розчину містять 22 мл алкілового ефіру поліетиленгліколю, 2 мл алкілового ефіру амінополіетиленгліколю, 1 мл бензалконію хлориду

допоміжні речовини: ароматичні речовини, стабілізатор (толілтриазол), кислота лимонна для регулювання рН, вода.


Форма випуску. Концентрат.


Фармакотерапевтична група. Антисептичні та дезінфекційні засоби.


Kод АТС D08AX10.


Фармакологічні властивості. Основною властивістю препарату є надійне та м'яке, стосовно матеріалів, що обробляються, розчинення органічних забруднень (кров, білок, секрети організму, жирові забруднення, залишки рентгеноконтрастних і лікарських препаратів тощо). Препарат має змочувальні, миючі, емульгуючі властивості, добре видаляє білково-жирову плівку з поверхні виробів медичного призначення, легко змивається з оброблених поверхонь, не залишає нальоту. Бланізол ПУР містить інгібітори корозії, тому не пошкоджує вироби медичного призначення, які виготовлені із нержавіючої сталі, алюмінію, скла, полімерних матеріалів і гуми. Не сумісний з аніонними поверхнево-активними речовинами.


Показання для застосування. Бланізол ПУР застосовується як для самостійного очищення виробів медичного призначення в лабораторній та медичній практиці, так і для комбінування з дезінфекційними засобами, сумісними з неіоногенними поверхнево-активними речовинами для посилення їх миючих властивостей при дезінфекції виробів медичного призначення у випадках їх інтенсивного забруднення органічними субстратами. Рекомендований для очищення гнучких і жорстких ендоскопів (дуоденоскопів гастроскопів, цистоскопів, колоноскопів, бронхоскопів, ректоскопів тощо, петель для біопсії та іншого приладдя), хірургічного та мікрохірургічного інструментарію, приладів для анестезії та інтенсивної терапії, стоматологічного та лабораторного інструментарію, посуду тощо.


Спосіб застосування та дози. Робочі розчини препарату Бланізол ПУР готують у промаркованій тарі з будь-яких матеріалів шляхом розчинення у воді. Для запобігання піноутворенню спочатку наливають потрібну кількість води, а потім додають потрібну кількість Бланізолу ПУР і перемішують. Для приготування розчину відповідної концентрації (за препаратом) виходять із таких розрахунків:

Концентрація розчину, %

(за препаратом)

Об'єм розчину, л

1

10

Кількість препарату, г

Кількість води, мл

Кількість препарату, г

Кількість води, мл

1,0

10,0

990,0

100,0

9900,0

Термін придатності робочого розчину – 28 діб після приготування за умови зберігання у тарі із щільно закритою кришкою.

Розчин використовують з метою передстерилізаційного очищення одноразово.

Розчин Бланізолу ПУР використовують з метою передстерилізаційного очищення виробів медичного призначення із металу та скла.

Передстерилізаційне очищення виробів медичного призначення, що були у використанні, розчином Бланізолу ПУР проводять після дезінфекції. Роз'ємні вироби обробляють у розібраному вигляді.

Ручний спосіб очищення виробів медичного призначення розчином Бланізолу ПУР складається з таких операцій:

- промивання виробів проточною водою протягом 0,5 + 0,1 хвилини для очищення від забруднень, що легко видаляються;

- замочування у 1,0% розчині Бланізолу ПУР з температурою 40 + 5 ºС, протягом 15,0 + 1,0 хвилини. Температура Бланізолу ПУР у процесі замочування та миття не підтримується;

- миття кожного виробу у розчині Бланізолу ПУР за допомогою йоржа чи ватно-марлевого тампону протягом 0,5 + 0,1 хвилини;

- промивання проточною водою протягом 3 хвилин;

- промивання дистильованою водою протягом 0,5 + 0,1 хвилини;

- сушіння гарячим повітрям при температурі 85 + 5 ºС до повного зникнення вологи.

Бланізол ПУР може бути застосований в усіх ультразвукових ваннах, виготовлених із нержавіючої сталі. При цьому необхідно стежити за тим, щоб час впливу ультразвуку не перевищував часу, зазначеного виробником інструмента.

Бланізол ПУР може застосовуватись при всіх напівавтоматичних циркуляційних методах очищення.

Поєднані процеси очищення та дезінфекції.

При сильному білковому навантаженні, а також при забрудненнях, що міцно утримуються, рекомендується додавати 0,25% препарату Бланізол ПУР до розчинів дезінфектантів (Лізоформін 3000) при поєднаних процесах дезінфекції та передстерилізаційного очищення виробів медичного призначення. У такій комбінації значно підвищуються миючі властивості робочого розчину, а дезінфекційна активність його не знижується.

Комбіновані робочі розчини Бланізолу ПУР з дезінфекційними засобами готують у промаркованій тарі з будь-яких матеріалів з кришкою, що щільно закривається, шляхом розчинення у холодній воді при періодичному перемішуванні протягом 1 хвилини.

Для приготування комбінованого з дезінфектантом робочого розчину Бланізолу ПУР виходять з такого розрахунку:

Концент-рація Бланізолу

Концерн-трація

дезінфек-танту

1 л робочого розчину

10 л робочого розчину

Кількість Бланізо-лу, мл

Кількість дезінфек-танту*, мл

Кількість води, мл

Кількість Бланізо-лу, мл

Кількість дезінфек-танту*, мл

Кількість води, мл

0,25%

1%

2,5

10,0

987,5

25,0

100,0

9875,0

0,25%

1,5%

2,5

15 ,0

982,5

25,0

150,0

9825,0

0,25%

2%

2,5

20,0

977,5

25,0

200,0

97 75,0

*Лізоформін 3000.

При використанні комбінованого розчину для дезінфекції час експозиції встановлюється відповідно до концентрації дезінфекційного розчину. Комбінований розчин використовується для дезінфекції згідно з інструкцією для застосування відповідного засобу.


Побічна дія. Не встановлена.


Протипоказання. Немає (при застосуванні відповідно до інструкції).


Особливості застосування. Роботи, пов'язані із застосуванням Бланізолу ПУР, слід проводити з додержанням заходів особистої безпеки, що забезпечують захист шкіри, очей та органів дихання: в захисному одязі (халат, шапочка, фартух з прогумованої тканини, гумові рукавички), в захисних окулярах ПО-2, ПО-3 чи моноблок, у ватно-марлевій пов'язці.

При випадковому потраплянні Бланізолу ПУР в очі потрібно ретельно промити кон'юнктиву проточною водою та звернутися за наданням допомоги до лікаря.

При випадковому потраплянні препарату у шлунок потрібно випити декілька склянок холодної води. Показано вживання молока.

При випадковому потраплянні Бланізолу ПУР на шкіру потрібно промити уражену ділянку проточною водою.

Після закінчення роботи обличчя та руки слід вимити теплою водою з милом.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Бланізол ПУР сумісний з такими дезінфекційними засобами: Лізоформін 3000, Дезоформ, Лізоформін спеціаль та іншими дезінфекційними засобами виробництва фірми "Lysoform Dr Hans Rosemann GmbH", Німеччина, без будь-якого впливу на їх антимікробну активність.


Умови та термін зберігання. Не потребує спеціальних умов зберігання. Зберігати в упаковці виробника, в приміщеннях, захищених від прямих сонячних променів, при температурі від +5 до +25 ºС. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Термін придатності – 5 років.
Каталог інструкцій