ІнфоЛікі Інструкції до ліків Категорії Головна
Уся інформація, яка заходиться на сайті, розміщена виключно для ознайомлення. Не займайтесь самолікуванням! Перед вживанням будь-якого препарату обов’язково порадьтесь із лікарем!
Адміністрація сайту не несе відповідальності за наслідки використання інформації користувачем сайту.

БЕМІКС С
ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

БЕМІКС C

(BEMIKS C)


Загальна характеристика:

Основні фізико-хімічні властивості: драже округлої форми, двоопуклі, помаранчевого кольору;


Склад: 1 драже містить тіаміну мононітрату (вітамін В1 ) 25 мг, рибофлавіну (вітамін В2) 10 мг, піридоксину гідрохлориду (вітамін В6) 10 мг, ціанокобаламіну (вітамін В12) 30 мкг, натрію аскорбату 112,5 мг (еквівалентно 100 мг вітаміну С), нікотинаміду 100 мг, кальцію пантотенату 25 мг, кислоти фолієвої 1,5 мг, біотину 0,15 мг;

допоміжні речовини: кислота сорбінова, сахароза, кальцію стеарат NF, повідон К-30, тальк, акація, бутилпарабен NF, титану діоксид (E 171), сансет жовтий FCF (E 110), віск карнаубський.


Форма випуску. Драже.


Фармакотерапевтична група. Полівітамінний комплекс без домішок.


Kод АТС А11ВА.


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Полівітамінний препарат, дія якого визначається ефектами вітамінів групи В та вітаміну С, що входять до його складу, регулює енергетичні та процеси обміну в організмі, прискорює процеси регенерації тканин, підвищує рівень гемоглобіну та кількість еритроцитів у крові.

Вітамін В1 є коферментом ензимів, які регулюють вуглеводний та білковий обмін. Тіамін необхідний для нормального функціювання нервової системи, травного тракту, серцевої діяльності та ендокринних залоз. Виявляє помірну гангліоблокуючу дію, позитивно впливає на проведення нервових імпульсів.

Вітамін В2 функціонує в організмі як кофермент у системі тканинного дихання та утворенні АТФ у мітохондріях.

Вітамін В6 у фосфорильованій формі входить до складу ензимів, що беруть участь у процесах декарбоксилювання та переамінування амінокислот, ліпідному обміні. Необхідний для нормального функціонування периферичної нервової системи.

Вітамін В12 та фолієва кислота сприяють нормалізації порушених функцій печінки та нервової системи, стимулюють еритропоез, беруть участь у синтезі амінокислот (метионіну, серину), нуклеїнових кислот, пуринів, пиримідинів та обміні холіну.

Вітамін С виконує важливу функцію у процесах тканинного дихання, згортання крові, синтезу колагену, регенерації сполучної тканини.

Нікотинамід бере участь у жировому обміні, тканинному диханні, глікогенолізі.

Кальцію пантотенат входить до складу коферменту А, який відіграє важливу роль у процесах ацетилювання та окислювання, синтезі ацетилхоліну.

Біотин необхідний для специфічних окислювальних реакцій при жировому обміні.

Фармакокінетика.

Дія препарату є сукупною дією його компонентів. Усі разом компоненти та метаболіти препарату не можуть бути відслідковані за допомогою маркерів, тому проведення кінетичних спостережень неможливе.


Показання для застосування.

Лікування гіпо- та авітамінозів, зумовлених недостатнім надходженням або підвищеною потребою у вітамінах: стресові стани, стани після тяжких інфекційних захворювань, травм, хірургічних операцій, тяжких захворювань, отруєнь хімічними речовинами.

Препарат показаний також при:

захворюваннях ротової порожнини – виразковому стоматиті, глоситі, гінгівіті, особливо під час лікування антибіотиками;

захворюваннях шкіри – хронічній екземі, нейродерміті, вугрях, фурункульозі, підвищеній ламкості волосся та нігтів, пелагрі;

захворюваннях шлунково-кишкового тракту – виразковому коліті, хронічному ентериті, стеатореї, атонічних закрепах;

захворюваннях печінки – гепатитах, жировій дистрофії печінки;

захворюваннях нервової системи – інфекційних або пов'язаних з токсичною дією лікарських засобів, невралгіях, хворобі Корсакова.


Спосіб застосування та дози.

Препарат приймається під час або після прийому їжі, 1 драже на добу. Тривалість курсу – 3 тижні.


Особливості застосування.

Не проведено досліджень щодо застосування препарату у педіатричній практиці, тому не рекомендується приймати препарат дітям до 12 років.

Не рекомендується застосовування препарату під час вагітності.

При необхідності призначення препарату під час грудного вигодування, з метою попередження можливих алергічних реакцій у дитини, потрібно припинити годування груддю.


Побічна дія.

Можливі алергічні реакції у вигляді свербежу, шкірної висипки, гіперемії шкіри, які обумовлені індивідуальною чутливістю до окремих компонентів препарату.

Під час прийому препарату можливе забарвлення сечі в інтенсивний жовтий колір, що пов'язано з наявністю у складі препарату рибофлавіну та не загрожує здоров'ю.


Протипоказання.

Підвищена чутливість до компонентів препарату.


Передозування.

У разі передозування препаратом можуть виникати виражені алергічні реакції. У такому випадку прийом препарату варто припинити.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

Вітамін С, який входить до складу препарату посилює дію та токсичність сульфаніламідів, підвищує всмоктування пеніциліну, заліза, послаблює дію гепарину та непрямих антикоагулянтів.

Вітамін В6 зменшує дію леводопи, попереджує та зменшує токсичні прояви, які спостерігаються при застосуванні ізоніазиду та інших протитуберкульозних засобів.

Кальцію пантотенат зменшує абсорбцію тетрациклінів та фторхінолонів.


Умови та термін зберігання.

Зберігати при температурі не вище 30 ºС, в сухому, недоступному для дітей місці.

Термін придатності - 2 роки.

Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.
Каталог інструкцій